Zlatý iPhone, který by si rozhodně nikdo neměl pořizovat

Společnost Escobar, jejíž jméno není náhodné a skutečně má mít něco společného se známým drogovým magnátem Pablem Escobarem, se již nějakou dobu snaží velmi specifickým způsobem prorazit na trhu s mobilními telefony. Nabízet se snažili již celkem tři „luxusní” telefony, z nichž ani jeden žádný ze zákazníků nikdy nedostal. Namísto toho Escobar shrábl slávu včetně peněz youtuberů a jiných nadšenců.

Pokaždé se jednalo o zlatou verzi prémiového modelu nějaké renomované značky a také jeden velký podvod. Prvním telefonem v jejich nabídce byl v roce 2019 zlatý Royole FlexPai, první funkční ohebný telefon, který se dal koupit. Pochybná společnost nabízela pozlacený telefon na svých stránkách a našli se lidé, kteří za tento koncept skutečně zaplatili. Nedostal jej nikdo.

Druhým telefonem byl v březnu telefon Fold 2, který byl ve skutečnosti Samsung Galaxy Fold se zlatou nálepkou. Jak se to ví? Pár kusů tohoto produktu se dostalo do rukou youtuberů a recenzentů, kteří si jej pro všechen ten humbuk objednali a jako jediní ho skutečně dostali doručený domů. Zbytek zákazníků o peníze přišlo.

Rozesílání zdarma

Dnes se nám naskýtá pohled na další pofidérní projekt Escobaru. iPhone 11 Pro pokrytý 24 karátovým zlatem. Aniž by došlo k objednávce, youtuber MKBHD dostal od Escobaru zprávu, že mu je zaslán jejich poslední model. Ač se to zdá neuvěřitelné, pravděpodobně se skutečně jedná o telefon potažený zlatem, což by mohlo znamenat, že se Escobaru možná přeci jen dá věřit. Třeba jen potřebovali ze začátku trochu zasponzorovat…

Jedinými, kteří tento telefon mají, jsou ale stále jen známé osobnosti, kteří mohou jako jediní Escobaru přinést publicitu (o to mu jde) a tím následně i peníze od bláhových uživatelů, kteří takovému podvrhu uvěří a pošlou svoje peníze někam do Jižní Ameriky, aby je už nikdy v žádné formě neshledali. O tom, že platební metody jsou buď kryptoměny nebo takové transakce, které se nedají refundovat, a o dalších důvodech, proč vůbec nemá smysl o Escobaru vážně uvažovat, se dozvíte ve videu pod odkazem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.