Tim Cook měl v sobotu ještě další schůzku v cupertinské radnici, kde se vyjádřil, že v rámci místních opatření neočekává, že by se korporátní zaměstnanci Applu měli ve velkém vrátit do práce dříve než v létě 2021. Jedná se především o Apple Park, Infinite Loop a další kancelářské kampusy.

Vedení Applu se pravidelně schází s politickými představiteli jak Cupertina, jak okrsku Santa Clara i celé Kalifornie. Pochopitelně především proto, že zde představuje jednoho z předních zaměstnavatelů. Vzhledem k nekončící pandemii se Apple musel rozhodnout prodloužit svým zaměstnancům práci z domova. Ač se podle Cooka nejedná o stav, který by jim stoprocentně vyhovoval, protože osobní kontakt je v práci nenahraditelný, firma je schopná pracovat bez ztráty efektivity či dosahování stanovených výsledků. Cook tudíž připouští, že pracovat z domova i po pandemii bude více možné než před ní. Důležité je podle něj se z pandemie poučit a zkombinovat stav před pandemií se stavem v pandemii a vytvořit perfektní pracovní prostředí.

Nejen Apple, ale i ostatní technologičtí giganti umožňují svým zaměstnancům pracovat z většiny či 100 % z domova. Facebook a Google prodlužují svým zaměstnancům home office do léta 2021, zatímco Twitter a Square umožňují přejít zaměstnancům na distanční práci úplně. Komu to tedy vyhovuje více, nebo než aby musel každý den daleko dojíždět, může zůstat pracovat z domova napořád. Nejedná se ale pouze o technologické společnosti, které budou i po pandemii pracovat pouze z domova.

Twitter a Square umožňují přejít zaměstnancům na distanční práci úplně. Apple stále vidí v osobním kontaktu nenahraditelné výhody a plánuje se k docházení do práce vrátit.

Pandemie ukázala, že v mnoha případech nemá smysl věci vyřizovat fyzicky a stačí se setkat přes internet. Společnost a především technologie jsou dnes na velmi vysoké úrovni. Kdyby pandemie přišla před deseti lety, byly by ale věci úplně jinak. Technologie se vyvíjejí neuvěřitelným tempem a znáte to, válka vždycky průmyslu prospěje. Z pandemie vyjdeme všichni mnohem silnější a schopnější, než jsme byli před ní. Mnoho služeb vznikne a jiné se zdokonalí, protože jsou teď a nadále budou mnohem potřebnější než dříve – třeba Zoom, který na sobě zapracoval tak, že dokonce vyhrál cenu Aplikace pro iPad roku 2020.

Vyjadřoval jsem se k tomuto i ve svém posledním článku pro magazín iPure. Vyučuji jazyky a s některými kurzy si výuku přes Zoom necháme i nadále, protože jsme zjistili, že nám to umožňuje více flexibility. Zoom tedy i po konci pandemie zůstane na seznamu mých měsíčních předplatných a rozhodně nebudu sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.