YouTube podporuje režim obraz v obraze na iPhonu

YouTube od vydání aktualizace 14.0.1 pro vaše jablečné zařízení umožnil uživatelům si pustit video v režimu „Picture in Picture“, čili obraz v obraze. Jak toho docílit?

Videa na pozadí v režimu obraz v obraze či na pozadí fungovala dosud jen Premium uživatelům, kteří si YouTube předpláceli. Chvíli videa fungovala i beta testerům iOS 14. S příchodem ostré verze však vše skončilo. Minulý týden se vše vrátilo zpět, tedy pokud si YouTube pustíte v Safari, můžete si ho minimalizovat na plochu svého iPhonu a u toho dělat další činnosti.

Režim obraz v obraze funguje zatím jen skrze Safari, kde spustíte YouTube a následně i PiP režim.

Funguje to velmi jednoduše. Video musíte pustit do na celou obrazovku a následně kliknout na ikonu čtverce ve čtverci. Zatímco se vám na vašem zařízení přehrává vybrané video, vy můžete dělat cokoli jiného.

Podpora

Když na video dvakrát poklepete, můžete si ho zvětšit/zmenšit. Video také můžete přesouvat libovolně po displeji nebo využít pro zvětšení/zmenšení gesto dvou prstů.

Tato funkce je zatím omezena pouze pro webový prohlížeč Safari. Funkci na jiných webových prohlížečích jako Chrome, či Firefox se nám tato vychytávka neobjevovala při přehrávání  videa. I když samotný web 9to5mac.com nás informoval o jejím dostupném využití na jiných webech.

Podporu této funkce v samotné aplikaci YouTube musíme prozatím oželet. Tato možnost nadále však zůstává uživatelům s prémiovým účtem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.