Vývojářská konference od Applu se blíží ke svému konci a tak je na čase malá rekapitulace. Čtení už dnes lidi unavuje a tak jsou na řade podcasty. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších podcastů jak z domova, tak i ze světa.

WWDC a novinky v iPadOS 14 (iPure): Začalo nám WWDC 2020 a my si pro vás v redakci připravili speciální týden podcastů. Každý den vyjde jeden podcast zaměřený na novinky v daném operačním systému. Celý týden začnou Danek Březina a Karel Oprchal s jejich pohledem na iPadOS 14. Jak jsou spokojeni s novinkami a první dojmy z vývojářské beta verze si můžete poslechnout právě teď.

WWDC 2020 a novinky v iOS 14 a watchOS 7 (iPure): Druhý den a druhý podcast o WWDC 2020. Dnes si Honza Pražák povídal s Markem Hajnem o iOS 14 a watchOS 7. V podcastu se dozvíte vše o widgetech na domovské stránce nebo o odemykání aut iPhonem. Marek už má navíc nainstalovanou beta verzi iOS 14 a tak má informace i o „skrytých” funkcí, o kterých Apple veřejně nemluvil.

Čtení už lidi dnes unavuje a tak jsou na řadě podcasty. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších podcastů, jak z domova, tak i ze světa.

WWDC 2020 a novinky v macOS Big Sur (iPure): Třetí den a třetí podcast o WWDC 2020. Na řadu přichází novinky v operačním systému macOS, který letos nese název Big Sur. Dočkali jsme se a macOS přešel do verze 11. Honza Pražák a Danek Březina vám poví, jak na ně změna působí a co se jim na systému líbí.

Apple Silicon

WWDC 2020 a technologické novinky (iPure): Je tu pátek a to znamená poslední speciální podcast k WWDC 2020. Dnes se Honza Březina a Danek Březina zaměří na technologické novinky. To znamená rozšířená realita, jak fungují nové widgety a samozřejmě velký odchod od Intelu a přechod k Apple Silicon.

WWDC 2020: iOS 14 s Rothem Welldenem (dotekomanie.cz): Bylo letošní WWDC 2020 nejzajímavější konferencí za poslední roky? Co přesně Apple nového představil a je iPadOS o krůček blíže stát se konkurentem Macu? Proč máme z iOS 14 smíšené pocity? Apple na své vůbec první online konferenci WWDC představil také revoluci v podobě Apple Silicon. Budou počítače Mac s ARM architekturou na steroidech? Nejen o těchto otázkách diskutují v lubilejním desátém díle host Adam Jícha, alias Roth Wellden, a u mikrofonu redaktor serveru dotekomanie.cz Zdeněk Koutský.

Ze zahraničí

WWWDC 2020: Keynote overview and reactions (AppStories): První z podcastů z AppStories. Federico Viticci a John Voorhees rozebírají hlavní novinky z celé konference, včetně prvních dojmů.

WWWDC 2020: widgets come to the iPhone, iPad and Mac (AppStories): Druhý podcast z AppStories se soustředí na nové widgety. Novou možnost jak dynamicky zobrazit obsah uživatelům.

Equal Emphasis (Accidental Tech Podcast): Podrobný rozbor všech novinek v iOS 14 a macOS, včetně přechodu na vlastní procesory. Pokud vás zajímá spíše iPadOS a watchOS, v tomto podcastu se toho moc nedozvíte, ale pro fanoušky iOS a macOS se jedná o povinnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.