Aby tady těch světových dnů nebylo málo, tak Apple včera oslavil Mezinárodní den osob se zdravotním postižením. Na základě této události přepracovali své webové stránky určené pro tuto skupinu uživatelů.

Společnost Apple nedávno zdůraznila význam Zpřístupnění pro lidi s postižením, a proto přepracovala své webové stránky, kde popisuje principy jednotlivých vychytávek sloužících pro zkvalitnění používání jablečných zařízení. Nový web kombinuje funkce Zpřístupnění pro iOS a macOS, které jsou obecně seskupeny do čtyř kategorií podle zraku, mobility, sluchu a kognitivních funkcí.

Kromě funkce, kdy si poklepete na záda vašeho iPhonu a provede se libovolný příkaz, můžete také nově využít funkci rozpoznávání zvuku nebo si můžete nastavit, že vám vaše AirPods pro či sluchátka Beats pomůžou zpříjemnit váš sluchový zážitek v rámci funkce Headphone Accommodations. Podobně jako na AirPods Pro s jejich odhlučněním si můžete nastavit, jak se vám zvuk ze sluchátek nejvíc líbí, a podle toho zvýraznit určité zvukové frekvence apod.

Pro Apple zraje pohodlí využívání jejich produktů velikou roli. Velikou pozornost věnují právě osobám, které trpí nějakým znevýhodněním.

Mezitím společnost Apple přidala na svůj YouTube kanál Apple Support nová videa s postupy, jak zapnout lupu, funkci poklepání na záda iPhonu a konkrétní scénáře použití hlasového ovládání, včetně toho, jak si pořídit třeba selfie, pokud nejste schopní zmáčknout spoušť. To se může hodit i tehdy, když potřebujete telefon někde odložit a nejste schopní se vejít do 10 s samospouště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.