Upravte si widgety na iPhonu s aplikací Widgetsmith

Společně s iOS 14 a iPadOS 14 dorazily také očekávané nové widgety. V rámci beta testování byly dostupné pouze widgety od Applu. S příchodem ostré verze však do App Storu vtrhly i widgety aplikací třetích stran. Na své ploše tak můžete mít různé zástupce z vašich aplikací. Pokud si však chcete vše na míru přizpůsobit, možná je fajn využít aplikaci Widgetsmith.

Aplikace je v App Store dostupná zcela zdarma. Widgetsmith pochází od vývojáře Davida Smitha, který má na svědomí již podobnou aplikaci pro Apple Watch hodinky a komplikace na ciferníku – Watchsmith.

Princip aplikace je velmi prostý. Nainstalujete si ji a následně si můžete vytvořit vlastní widget, který bude ukazovat nějaká data z vašich aplikací. Na výběr máte z: počasí, kalendáře, světového času, připomínek, zdraví, astronomie nebo fotky.

Pomocí aplikace Widgetsmith si můžete upravit a vytvořit vlastní widgety na iPhonu.

Jednoduše si zvolíte velikost, která odpovídá velikostem od Applu – malý, střední, velký. Následně si na jednotlivá okna zapnete funkce, které jsem vyjmenoval. Vybrat si přitom můžete z pestré nabídky fontů, barev, pozadí a tak dále. K plné funkčnosti však potřebujete předplatné, které si zaplatíte přímo v aplikaci. Některé funkce jsou však zdarma, takže vše můžete předtím vyzkoušet.

Je jasné, že aplikace se nemusí líbit všem, ale pokud hledáte alespoň nějaké vlastní přizpůsobení plochy, není to špatné. Minimálně doporučujeme aplikaci nainstalovat a vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.