Proč Apple představil ve watchOS 7 sledování spánku

Pokud jste sledovali úvodní keynote k uplynulé vývojářské Apple konferenci nebo jste četli náš souhrn, patrně už víte, že velkou novinkou ve watchOS 7 je sledování a měření spánku. Na tuto funkci jsme dlouho čekali. Sám jsem dosud používal aplikace třetích stran, případně i externí fitness trackery. O tom, co je hlavním smyslem měření spánku v Apple Watch hodinkách se rozmluvil viceprezident Applu pro technologie Kevin Lynch.

Kevin Lynch poskytl hned několik rozhovorů, mimo jiné i pro magazín Independent. Lynch opakovaně uvedl, že inženýři z Applu strávili studováním spánku velmi dlouhou dobu. „Na světe je tolik věcí, které nás rozptylují a strhávají naši pozornost,“ uvedl Lynch. Podle něj je právě proto stěžejní nová funkce Noční klid. Lidé nemají dostatečně dlouhý a kvalitní spánek a s tím souvisí i zmíněné rozptylování pozornosti.

Kouzlo Nočního klidu spočívá v tom, že pomůže uživatelům přejít do tzv. spánkového režimu. Podle zjištění Applu se u mnoha lidí objevuje úzkost, když se mají uložit ke spánku. Tím se samozřejmě může negativně ovlivnit celý spánek. Právě proto chce Apple uživatele virtuálně odměňovat za to, že splní specifické cíle. Podle Lynche je nemožné měřit to, co se děje ve spánku v lidském mozku.

Lidé nemají dostatečně dlouhý a kvalitní spánek. Mnoho lidí má také před spaním úzkost a tím negativně ovlivňuje celý průběh spánku.

Jablečný gigant si to vyzkoušel na několika studiích, během nichž měli lidé připojené EEG elektrody na hlavě a tím Apple získal data, co se děje v mozku během spánku. V rámci Nočního klidu si tak budete moct přizpůsobit různé procesy, než půjdete spát. Lynch také mluvil o soukromí a získaných datech, ke kterým Apple nemá přístup, narozdíl od konkurenčních společností. Naměřené hodnoty a data opravdu zůstanou jen ve vašem iPhonu.

Mytí rukou

Novinkou je také automatické měření a detekce mytí rukou. V praxi by novinka měla fungovat tak, že jakmile si začnete mýt ruce, Apple Watch to poznají a nabídnou vám 20 vteřinový odpočet pomocí haptické odezvy. Data se opět uloží do aplikace Zdraví ve vašem iPhonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.