Vznikne černá Apple Pencil?

Apple odjakživa vyráběl své příslušenství primárně v bílé barvě. Bílá sluchátka, bílé myši, bílé klávesnice, světlých barev se vždy držely i jejich samotné produkty. Bílá působí odměřeně, klidně, minimalisticky, neruší, je jemná jako samotný vzhled všech produktů Applu.

Apple odjakživa vyráběl své příslušenství primárně v bílé barvě. Bílá sluchátka, bílé myši, bílé klávesnice, světlých barev se vždy držely i jejich samotné produkty. Bílá působí odměřeně, klidně, minimalisticky, neruší, je jemná jako samotný vzhled všech produktů Applu.

Mnozí by si ani nedovedli představit iPhone nebo MacBook v barvách, které volí konkurence. V některých ojedinělých případech ale Apple upustil od svých zvyků a dal zákazníkům na vybranou. Přestože černé varianty klávesnice a myši byly původně k dispozici pouze pro iMac Pro, pro obrovský zájem začal Apple černé verze prodávat i samostatně. V tuto chvíli je k mání ještě jedno barevné provedení, ale to je skutečně k dispozici pouze při koupi ještě dražšího Macu Pro. Dále třeba HomePod – od počátku se dal pořídit v bílé i černé barvě.

Na druhou stranu zde byly produkty, o nichž se hodně spekulovalo, že vyjdou v černé, a nikdy se tak nestalo – AirPods, AirPods Pro, nabíjecí kabely, nebo Apple Pencil. U té se však zdá, že by v černé přeci jen mohla přijít.

Server Appleinsider.com referuje o jednom twitterovém uživateli, který napsal jednoduchou větu: „Nová Apple Pencil je černá”. Ačkoli se nejedná o žádného z renomovaných analytiků Applu, na svém profilu často ukazuje testované vzorky nadcházejících produktů či prototypy nového hardwaru. Na základě takové sbírky by se teoreticky dalo jeho tvrzení věřit, přestože o tom ještě nikdo jiný nemluvil a jak víme, tzv. rumours se velmi často ukážou jako mylné.

Nejdřív v roce 2021

Současná druhá generace Apple Pencil je bílá stejně jako první, povrch je akorát vyveden matně. Druhá generace Apple Pencil, jež je kvůli svému bezdrátovému nabíjení kompatibilní pouze s posledními dvěma generacemi iPadů Pro, vyšla v roce 2018, tři roky po vydání původní Apple Pencil s nabíjením přes konektor Lightning vašeho iPadu.

Její kompatibilita byla s postupem času rozšířena z iPadu Pro 1. a 2. generace na dnes již celou nabídku iPadů kromě Pro 3. a 4. generace, jimž patří nová tužka. Příchod tužky třetí generace by tak mohl dávat smysl – příští rok to budou další tři roky od uvedení druhé Pencil a navíc se šušká, že Apple chystá úplně nový iPad Pro s displejem s mini LED podsvětlením.

Ten by měl přijít právě někdy příští rok, a doufejme i s novými vnitřnostmi, jelikož současný iPad Pro 2020 se od svého předchůdce z roku 2018 téměř v ničem neliší. Nová tužka k novému iPadu Pro by dávala veliký smysl, hlavně pokud by přinesla rozšířené funkce – přidávat v nové verzi pouze novou barvu by bylo docela málo. Na druhou stranu podle komentářů pod zdrojovým článkem se zdá, že by o jinou než bílou tužku byl zájem více než veliký už dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.