Využití Zkratek v iOS 14 a watchOS 7

Nové operační systémy přinesly mnoho užitečných změn. Jednou podstatnou změnou prošla aplikace Zkratky. Pojďme se společně podívat na to, jak tuto aplikaci používat v nejnovějších operačních systémech.

Zkratky se v iOS a iPadOS 14 znatelně změnily nejen po své designové stránce, ale i po té funkční. Hlavní změnou, které si všimnete je úvodní obrazovka. Na této stránce najdete členění jednotlivých zkratek, abyste si mohli zařadit své zkratky do jednotlivých kategorií.

Nově si však můžete roztřídit zkratky do vlastních vytvořených kategorií. Těmto složkám však můžete zvolit pouze vzhled. Osobně bych ocenil i volbu barvy, kde by byl samotný výběr rychlejší a pro mě určitě intenzivnější.

Pro mé osobní potřeby mi tato funkce dává osobně smysl. Už nemusím nesmyslně scrollovat abych našel svoji zkratku.

Abychom si mohli upravit svoji vlastní zkratku, musíme si nejdříve takovouto zkratku vytvořit. Nejdříve spustíme aplikaci zkratky. Následně zvolíme libovolnou kategorii, kde budeme zkratku využívat. Po samotném naprogramování zkratky zvolíme název nově vytvořené zkratky. Dále si můžeme zvolit barvu a glyf samotného obrázku. Po kliknutí na „Hotovo“ zařadí do vámi zvolené kolonky. Po rozkliknutí 3 teček na zkratce si můžete zkratku upravit k obrazu svému.

Rozšíření automatizací

Určitě na své iPhonu či iPadu provádíte pravidelně určitý sled operací. Pomocí automatizace vám aplikace zautomatizuje vámi zvolený sled operací. V iOS 14 vám aplikace nabízí více možností, jak automatizace používat. Nově si můžete zautomatizovat operace ve chvíli zahájení nočního klidu. Nebo se má spustit libovolná akce ve chvíli, když dostanete od známého e-mail.

Dříve vám tato funkce nabízela velmi osekaný výběr, kdy jste si museli vybírat z max. 6 možností, kdy se má proces automatizace spustit. Nyní dostáváte více možností, kde funkci využít. Asi největší změnou oproti minulým systémům nabízí spuštění zkratek z vašich jablečných hodinek. Stačí aby jste si na vašem iPhonu či iPadu vytvořili libovolnou zkratku a uložili jí v kolonce „Apple Watch“. Potom se přesunete do aplikace ve vašich hodinkách, kde se vám zobrazí zkratky, které jste uložili do „Hodinkové sekce“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.