Uzavřete dnes svůj kroužek stání a získejte novou nálepku

Víte o tom, že na dnešní den, tedy 5. června připadá Mezinárodní den životního prostředí? Apple si pro nás tak přichystal novou výzvu, tedy pro uživatele, kteří nosí a používají Apple Watch hodinky. Pokud dnes uzavřete svůj kroužek stání, tedy 12x za den se na minutu postavíte, získáte nové ocenění do sbírky.

Tato výzva zcela jistě patří mezi ty snadnější. Velmi dobře si pamatuji na výzvy, kdy jste během dne museli ujít až několik kilometrů nebo splnit určitý počet kalorií. Ostatně všechny výzvy mají za cíl nás motivovat k pohybu a zdravému životnímu stylu.

Výzvy a ocenění jsou pouze pro uživatele Apple Watch hodinek. Pokud je nemáte, ani je nevidíte. Vše naleznete v aplikaci Aktivita pod záložkou Ocenění. Když se podívám do svého seznamu, vidím zde ocenění z předchozích let, například z roku 2017 a odbíjení nového roku, Výzva ke Dni Země, k Měsíci srdce či Den jógy.

Nálepky do iMessage

Po kliknutí na nálepku vidíte přesné datum, kdy jste výzvu splnili. U některých výzev zároveň získáte něco navíc, například nové emotikony či nálepky do iMessage. Takové nálepky přitom nelze získat jiným způsobem a můžete je získat jen ten daný den.

Obecně vřele doporučuji navštěvovat aplikaci Aktivita. Naleznete zde svoji kompletní historii všech svých cvičení, uzavřené kroužky, trendy ve vaší aktivitě nebo sdílení. Zpětně se detailně můžete podívat na záznam vaší aktivity, například u běhu vidíte kompletní GPS polohu, čas, převýšení, počasí nebo záznam tepové frekvence.

Sdílení s uživateli

Nezapomeňte také na to, že Aktivitu můžete sdílet s dalšími uživateli a společně se vyzvat k týdenní soutěži nebo výzvě. Je velmi motivující se předhánět, kdo denně spálí více kalorií a ujde více kilometrů či kroků.

Jediné, co by měl Apple vylepšit, jsou Trendy. Smyslem je to, že by vám aplikace měla dávat zpětnou vazbu na základě vašich sportovních výsledků. V praxi jen ukazuje šipky nahoru a dolů, tedy zda máte následující den chodit více či je to v pořádku. Rozhodně by to chtělo doladit, takhle si moderního kouče nepředstavuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.