Update operačních systémů iOS, iPadOS, watchOS, macOS, tvOS a softwaru HomePodu. Instalovat?

Apple průběžně přichází s méně či více závažnými aktualizacemi všech operačních systémů v nabídce. Ať už se jedná o jakoukoli aktualizaci, vždy se doporučuje ji co nejdříve stáhnout. Nejen že v nimi často přicházejí nové funkce a rozšíření, každá aktualizace především obsahuje bezpečnostní opravy systémů, které jsou pro bezproblémový chod vašeho produktu a jeho komunikaci s internetem to nejdůležitější. Shrnutí novinek přinesl server Applenovinky.cz.

Operační systémy ani aplikace nejsou dokonalé a neustále se vyvíjejí. Vývoj obnáší jak implementaci nových funkcí, tak průběžnou obměnu starého designu, dělání praktické úpravy ovládání a mnoho dalších věcí. Vychytat všechny mouchy je práce na velmi dlouho – mnohdy sám vývojář přinese novou funkci, kterou otestoval, ale ona se u nějaké skupiny uživatelů projeví jako nefunkční, nebo třeba začne způsobovat problém jiných, dříve již vyladěných funkcí.

K takovým věcem je nutné se znovu a znovu vracet a odstranit je, jinak by aplikace skončila nadobro nepoužitelná. Každá nová verze tak automaticky přináší opravu či rozšíření verze předešlé – pokud se neprokáže, že nová verze omylem způsobuje víc škody než užitku a má se proto radši počkat na další verzi, která již bude fungovat správně, objektivně neexistuje žádný důvod odmítat instalovat nejnovější verze veškerého softwaru. Jedná-li se o změnu UI, která je často důvodem nespokojených uživatelů k neinstalaci nového OS, je to věc, s níž se každý musí smířit. A nebo může kdykoli od Applu odejít, meze se nekladou.

Při opravách si tak někdy omylem přidají práci sami vývojáři a jindy jim hodí klacky pod nohy nějaká konkrétní událost ve světě IT. Současná aktualizace operačních systémů, která má přinést právě vylepšenou bezpečnost systému a je jednoduše doporučena všem uživatelům (proč by ne), je dost možná reakcí na nový nástroj pro jailbreak, který vyšel nedávno a funguje na všech nových operačních systémech. Jailbreaku se Apple pochopitelně brání zuby nehty.

Jednoduchá instalace

Současné verze operačních systémů mají tedy označení iOS a iPadOS 13.5.1, watchOS 6.2.6, macOS Catalina 10.15.5 a tvOS 13.4.6 a jsou dostupné teď. Nainstalovat se dají přes volbu Aktualizace softwaru v Nastavení vašich zařízení, stačí se jen řídit instrukcemi na displeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.