Apple na počest černošskému obyvatelstvu oslaví měsíc únor jako měsíc afroamerické historie. O této události informoval kanál macrumors.com.

U příležitosti těchto oslav Apple začátkem února představí novou konfiguraci jablečných hodinek. Jednat se bude o stávající model Series 6, jenž budeme moci pořídit i s připravovaným tematickým řemínkem zbarveným podle pan-africké či afroamerické vlajky. Jedná se o kombinaci žluté, červené a zelené. Apple také potvrdil speciální ciferník pro tuto limitovanou edici hodinek, který ponese název Unity a bude také po boku s řemínkem reflektovat afroamerickou vlajku.

Tyto hodinky budou však k dispozici pouze v průběhu února jen ve Spojených státech a dalších 38 zemích. Je tudíž nepravděpodobné, že se k hodinkám dostaneme i u nás. Ostatně – chybí k tomu jakékoli kulturní či historické opodstatnění. K čemu se ale asi dostaneme, je řemínek, který bude dostupný na webu Apple Store celý rok. Ciferník Unity byl rovněž přidán všem uživatelům prostřednictvím včera vydaného watchOS 7.3.

Limitovaná edice hodinek zvaná “Black Unity” zdůrazňuje jednotu afroamerického obyvatelstva. Název edice je vyrytý laserem na dýnku.

Pravda, Síla, Solidarita

Kromě hodinek a řemínku Apple také uvede novou výzvu v aplikaci Aktivita s názvem Unity Activity Chalenge. Pokud uzavřete svůj pohybový kroužek sedm dní v řadě, dostanete speciální odznáček. Iniciativu na podporu rovnosti mezi obyvateli všech ras bude Apple propagovat i v rámci svých služeb. Například App Store nám bude nabízet aplikace, jejichž design bude z velké odrážet černou barvu. V Apple Music přibude playlist vybraných skladeb vlivných umělců afroamerického původu. Zkrátka však nepřijdou ani aplikace Apple TV nebo Knihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.