Twitter umožňuje naplánovat tweet, ale má to háček

Twitter patří mezi nejpopulárnější sociální sítě na světě a přesto jeho mobilní aplikace rozhodně nesklízí tolik slávy, kolik by člověk mohl čekat. Důvodů je celá řada:

  • Twitter různě kouzlí s organizací jednotlivých tweetů na časové lince, což řadu uživatelů odehnalo k alternativním klientům.
  • Nativní klient Twitteru naopak neumí řadu funkcí, které jeho alternativy zvládnou. Pokud chcete víc komfortu, nezbývá vám, než se poohlédnout po alternativách.
  • Twitter často uvádí nové funkce na mobilní platformy s nepochopitelným zpožděním a často zmatečně, přestože většina uživatelů používá právě mobily pro práci s Twitterem, nikoli počítač.

A poslední z důvodů opět zažíváme. Twitter oznámil, že konečně implementoval dlouho očekávanou možnost naplánovat vydání tweetu na určitý čas. Zejména u firemních zákazníků a influencerů jde o funkci, po které volali doslova roky a častý důvod používat různé alternativní nástroje. Konečně jsme se dočkali, ale … Ano, tušíte správně. Plánování Tweetů funguje zatím jen ve web verzi Twitteru a nativní klient pro iOS nic. Podle vyjádření podpory Twitteru se na mobilech dočkáme novinky “později”, což bohužel mohou být týdny, ale i měsíce.

Nejen Twitter podceňuje iOS aplikace

Je fascinující, jak nepochopitelně pomalu a nesystematicky se někdy ti největší hráči chovají. Pravděpodobně spoléhají na to, že jejich klienti je natolik potřebují, že jistou dávku diskomfortu překonají. Twitter v tom rozhodně není sám. Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, proč nemá Instagram aplikaci pro iPad? Prostě si musíte vystačit s verzí pro iPhone ač je to extrémně nepraktické. Ale prostě nemáte na výběr, Instagram efektivně znemožňuje vznik alternativ. V případě Twitteru ale existuje tolik lepších alternativ, že si tím úplně jistý nejsem.

Co vy? Jakého používáte Twitter klienta a proč?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.