Současný Mac Pro, nejvýkonnější počítač v nabídce Applu, byl uveden v roce 2019. Podle finančního shrnutí kanceláře amerického prezidenta byl první vyrobený Mac darován samotným Timem Cookem právě Donaldu Trumpovi. Pro Apple je Mac Pro symbolem síly a inženýrských schopností firmy, vyrábí se také v Americe v továrně v Austinu.

Ve zprávě stojí “‌Mac Pro‌ Computer, the first created at the Flex Factory in Austin, Texas”. Cenovka leží na 5 999 dolarech, jedná se tedy o základní model. Tim Cook zjevně nepředpokládal, že by na něm Donald Trump kdy dělal jakoukoli práci. Jednalo se tak o gesto a prezentaci značky, než o vyloženě praktický dárek.

Dárek byl Donaldu Trumpovi dán poté, co v roce 2019 společně s Timem Cookem navštívil texaskou továrnu, kde jsou některé počítače sestavovány (viz foto). Stavba nových továren byla jedním z cílů Trumpovy administrativy. Cook se tehdy nechal slyšet, že je pyšný na skutečnost, že se Mac Pro vyrábí ve Spojených státech.

Elektronika ale nebyla nejčastějším darem pro Trumpa. Většinou od různých subjektů dostával golfové hole a jiné příslušenství.

Nebylo to ale vždy pravidlem, že by si Cook s Trumpem perfektně rozuměli. Cook nepodporoval Trumpova rozhodnutí ohledně omezování obchodu s asijskými zeměmi, stejně mu vadily jeho výroky spojené s migrací a začleňováním různých kultur do americké společnosti. Oba ale často jednali a veškerá opatření nedopadla přinejmenším pro Apple v žádném případě špatně, za což může být Cook i přes neshody s prezidentem jedině rád.

Necháme se překvapit, co se chystá v následujícím období, protože jak je známo, prezident Biden bude k vládnutí přistupovat úplně opačným způsobem než jeho předchůdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.