Pár týdnů zpátky se šířily světem informace, že by sociální síť TikTok chtěl prezident USA Donald Trump zakázat. Tato skutečnost se zdála skoro nemožná, aspoň do pátečního dne, kde Donald Trump oznámil, že ho má v plánu v sobotu zrušit.

Influenceři se pár týdnů zpět rozdělili na dvě poloviny. Jednim se skutečnost, že by Donald Trump zakázal veleúspěšnou platformu zakázal se zdála zcela nereálná. Druzí se situace velmi zalekli a začali své fanoušky nasměrovávat na své další sociální sítě. Pár hodin zpátky Donald Trump při svém letu Air Force One prohlásil: „Pokud jde o TikTok zakazuji ho, mám tu pravomoc, rád bych to podepsal ještě dnes,” informace se během pár chvil rozšířila po celém internetu. Otázkou teď je zdali skutečnost během následujících pár hodin, dnů prezident opravdu podepíše.

V posledních týdnech, měsících Bílý dům stále více znepokojuje formát krátkých videí, kterou poskytuje čínská firma TikTok ByteDance. Čínské právo může donutit jakoukoliv tuzemskou společnost, aby jim předala všechna nashromážděna data o daném uživateli.

TikTok sleduje informace o poloze uživatele a metadata. Tím vzbudili obavy ohledně cenzury a soukromí. V Indii to díky tomu zablkovali pár týdnů zpátky.

TikTok opakovaně prohlašoval, že je zcela nezávislým a nepodléhá čínské vládě. Zásadní věc se stala ve středu, kde mluvčí čínského ministerstva zahraničích věcí Wang Wenbin prohlásila, že by chtěla, aby se stala společnost domácí firmou.

Mluvčí společnosti TikTok řekl, že jeho největší investoři pocházejí ze Spojených států a platforma je poskytovatelem pracovních míst, kteří si váží soukromí a bezpečnost svých 100 milionů amerických uživatelů.

„Jen letos jsme do našeho týmu v USA najali téměř 1 000 lidí a jsme hrdí na to, že jsme zaměstnali dalších 10 000 zaměstnanců do skvěle platících pracovních míst po celé USA,” uvedl mluvčí. „Náš fond pro tvůrce v hodnotě 1 miliardy USD podporuje tvůrce z USA, kteří si vydělávají pomocí naší platformy. Data uživatele na TikToku v USA jsou uložena v USA a mají přísnou kontrolu pouze s přístupem zaměstnanců.“


Říká se, že Microsoft působí v rozhovorech, aby získal aplikaci od ByteDance. Přestože společnost ByteDance přemýšlí s několika společnostmi o možném prodeji, zdá se, že Microsoft je vedoucím kandidátem. Trump uvedl, že nepodporuje dohodu mezi společností ByteDance a společností Microsoft. Společnost ByteDance se údajně snaží udržet malý podíl v TikTok v jakékoli dohodě. Microsoft a TikTok odmítly komentovat jednání NBC News.

Nejstahovanější neherní aplikací pro iOS

Podle zpráv Sensor Tower si aplikace obhájila první místo a stala se nejstahovanější neherní aplikací pro iOS Společnost uvádí, že aplikace byla minulý měsíc nainstalována více než 87 milionkrát.

Zanedlouho se v USA blíží volby. I navzdory těmhle statistikám to vypadá na konec TikToku, zaručí to i neobhájení prezidenta USA?

2 thoughts on “TikTok v USA končí

    1. Dobrý den, nejsem si zcela jist na, které konkrétní případy narážíte. Google překladač nebyl použit ani na jeden řádek věty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.