Nekupujte Teslu v roce 2020!

Ptáte se proč? Odpověď je snadná. Elon Musk chystá Tesla battery day… A jak sám uvedl, bude to snad ten nejdůležitější den který se zapíše do historie Tesly.

Tesla před nedávnem koupila společnost Maxwell která se zabývá kondenzátory, bateriemi a bateriovými články. Nyní chce Tesla vyrábět články o ještě větší kapacitě ale zároveň s nízkou cenou. Kromě toho mají mít nové baterie daleko větší životnost. Dokonce se říká že baterie vydrží až 16 let každodenního provozu. 

Tímto krokem dostane Tesla další obrovský náskok před konkurencí a elektromobilita bude pro spoustu lidí dávat zase o něco větší smysl, protože dojezdem a životností se už opravdu vyrovná klasickým spalovacím autům.

Tímto krokem dostane Tesla další obrovský náskok před konkurencí a elektromobilita bude pro spoustu lidí dávat zase o něco větší smysl

O přesném datu konání Tesla battery day zatím nevíme. Původně se akce plánovala na duben. Ale koronavirová krize vše posunula, a tak nyní čekáme na přesné datum této akce, která by se mohla konat již na konci tohoto měsíce.

Chvíli počkejte

Tesla také požádala o řadu nových patentů, které se soustředí právě na nové baterie. Společnost Reuters také nedávno informovala o tom, že Tesla nyní spolupracuje s CATL (Čínskou technologickou firmou a továrnou zaměřující se na baterie) na výrobě nových baterií v Číně. Jako první mají tyto baterie dostat Modely 3 které vyjedou z Tesla Gigafactory 3 v Šanghaji. Proto pokud nutně nepotřebujete Teslu nyní, možná se právě kvůli bateriím vyplatí nějaký ten půlrok počkat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.