Jason Sudeikis, herec v hlavní roli v komediálním seriálu Ted Lasso na Apple TV+, vyhrál cenu Zlatý glóbus jako Nejlepší herec v televizním pořadu, kategorie Muzikál a komedie. Jedná se o první úspěch Apple TV+ na rozdávání prestižních ocenění a zároveň jedinou proměněnou nominaci seriálu Ted Lasso.

Ted Lasso je seriál s fotbalovou tematikou, ale slibuji, líbit se bude i těm, kteří se ve fotbale vůbec nevyznají – sám jsem toto důkazem. Prvních 10 dílů Ted Lasso jsem zhlédl jedním dechem právě na základě této nominace, protože jsem do té doby nevěřil, že by mě seriál ze sportovního prostředí mohl zajímat. Šeredně jsem se však pletl. Ted Lasso je veselá komediální série plná odlehčeného humoru, úplně odtrženého od dnešních trápení světa, což oceňuji snad ze všeho nejvíce. Při sledování se svět okolo vás zastaví a vy se jen skvěle bavíte peripetiemi, které ale ovšem dovedou být i dost dojemné. Skvěle vykreslené postavy, životní situace, smutek i radost. Milý humor v naprosto nenásilném obalu. Seriál skutečně vřele doporučuji, pokud chcete přijít na jiné myšlenky. Dokonce bych se i nebál si kvůli němu Apple TV+ předplatit, protože zaprvé přijdou další série a zadruhé vás stoprocentně zaujmou i další seriály a filmy.

Zlatý glóbus je rozdáván tzv. Hollywood Foreign Press Association a jak bylo řečeno, Sudeikis je prvním oceněným hercem v prvním takto úspěšném seriálu Apple TV+, čímž vstupuje do historie Applu i jeho streamovací služby. Kromě této nominace bylo letos Apple TV+ nominováno na Glóbus ještě třikrát, proměnil však pouze Jason Sudeikis za Ted Lasso. Pokud vás tento seriál zajímá více, nezapomeňte na datum 1. dubna, kdy herci vystoupí ve speciální panelové diskuzi, jejíž záznam bude k dispozici na webu. V současnosti se už připravuje navazující druhá série a slíbená je i třetí. Druhá série bude online někdy v létě tohoto roku a já se už osobně velmi těším.

Ze čtyř nominací v obhájilo v tomto roce Apple TV+ jen jednu. I to je ale historický úspěch, je to totiž první výhra této streamovací služby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.