Na světový den proti AIDS 2020 společnost Apple oznámila rozšířenou spolupráci s RED, aby krom podpory nakažených v Africe výrazně přispěla také proti jejich nakažení koronavirem. Mohlo kombinace covid-19 a AIDS by mohla být pro lidi zřejmě smrtelná.

Však to znáte, pokud si zakoupíte jablečný telefon či hodinky s označením ”PRODUCT RED”, přispějete tak nemalou částku na boj s AIDS/HIV v subsaharské Africe. Apple se zavazuje, že bude odevzdávat 100 % výtěžků z prodeje červených produktů globálnímu fondu pro boj s covid-19. Cílem je pomoci těm snad nejzranitelnějším komunitám na světě.

Je to další z velmi velkorysých darů. Apple se rozhodl všechny své příjmy z PRODUCT RED odevzdávat až do 30. června 2021, tedy snad do doby, kdy už bude pandemie na ústupu a nemocniční zařízení v Africe i po celém světě nebudou pod takovým tlakem. Nároky afrických pacientů se v případě nákazy koronavirem zvýší, jejich stav se může dramaticky zhoršit, takže budou mnohem spíše potřebovat zdravotnickou pomoc. Právě tyto náklady chce Apple včerejším krokem pokrýt.

V roce 2006 se Apple připojil k misi na ukončení epidemie HIV/AIDS. Od vzniku tohoto partnerství se odevzdalo 250 miliónů dolarů na pomoc nemocným.

Do 30. června však zbývá mnoho času, proto se Apple rozhodl za stejnými účely do 7. prosince ještě navíc věnovat 1 dolar z každého nákupu uskutečněného pomocí Apple Pay na domovských stránkách kalifornské společnosti, v aplikaci Apple Store nebo při návštěvě jednoho z momentálně otevřených fyzických Apple Storů kdekoli na planetě.

Rudá nabídka

Naštěstí má Apple v tomto svátečním období k dispozici širokou škálu produktů s označením “PRODUCT RED”. Na mysli mám například iPhone 12, iPhone 12 mini či Apple Watch Series 6 včetně vybraného příslušenství. Aby se celkově upozornilo na vážnost AIDS, probíhají hudební události na Apple Music a v aplikaci Apple TV najdete v rámci Watch Now sbírku World AIDS Day, kde jsou ke zhlédnutí příběhy lidí nakažených touto neléčitelnou chorobou. App Store dále v těchto dnech zvýrazňuje určité zdravotnické aplikace jako Medisafe nebo OkaySo. Mnohé Apple Story také vyvěšují rudá loga.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.