2021: Nové AirPods Pro, iPhone SE, iPhone 13, MacBook Pro a iPad Pro s mini-LED

Začátkem roku se na zahraničních serverech kupí velice pravděpodobné scénáře ohledně nových produktů, které se dají letos od Applu čekat. Asi nás nic nepřekvapí jako přechod k Apple Silicon, ale rok bohatý na skvělé produkty to rozhodně bude, na to si vsaďte!

Provedeme společně syntézu několika jednotlivých spekulací, které nám dohromady dávají docela dobrý a spolehlivý náhled do budoucnosti, co nám Apple přinese v březnu na očekávané keynote, možná v dubnu, poté někdy v létě a nakonec pochopitelně na podzim. Nové produkty to nebudou, bude se jednat o více či méně vylepšené verze současných modelů, které v mnohém splní dlouholetá přání zákazníků.

MacBook s mini-LED displejem

Nejen 12,9″ iPad Pro v březnu, ale i 14″ a 16″ MacBook Pro mají někdy v polovině roku dostat dlouho chystané displeje technologie mini-LED. Ano, čtete správně, společně s novou zobrazovací technologií mají zájemci o MacBook Pro dostat i nový design s větším displejem, po kterém už několik let volají úplně všichni. Apple si zvětšení displeje u menší varianty profesionálního notebooku zřejmě odložil až na implementaci nového displeje společně s čipem M, který už je samozřejmost pro každý nový Mac. Letošní MacBooky Pro tedy budou pekelně rychlé, hezčí a budou vybaveny mnohem lepším monitorem.

Mini-LED je technologie, která je energeticky úspornější než LCD a oproti displejům z tekutých krystalů umožňuje lokálně ztmavovat černé plochy displeje, protože celý displej není souvisle podsvícený, jako je to v případě panelů LCD. Displeje s mini-LED, které Apple několik let vyvíjí, mají tedy lepší podání barev, jsou jasnější a mají vyšší kontrast. Technicky by to mohlo i znamenat, že nový MacBook Pro bude podporovat HDR! Retina s HDR by byla pochopitelně veliká pecka. Mini-LED má letos v březnu adoptovat i modelová řada iPad Pro, kde se podle všeho bavíme pouze o větší variantě 12,9″. Ta by měla mini-LED dostat jako první, menší, 11″ model přijde prý na řadu až později.

Všechny iPady Pro budou pravděpodobně tlustší, což umožní elegantní plochá záda. Jinak se design nezmění. Kromě těchto novinek má v březnu přijít i nový levný iPad 9. generace a iPad mini 6. Ty se nicméně nedočkají žádných rozsáhlých upgradů a není nutné se tu o nich rozepisovat.

AirPods Pro a větší iPhone SE

Duben bude podle všeho patřit sluchátkům. Zde je jistých informací mnohem méně. Pravděpodobně budou mít nové AirPods Pro trochu jinak tvarovanou nabíjecí krabičku, kde i známe konkrétní rozměry. Není jasné, zda se tato změna děje kvůli větší baterii nebo třeba změně tvaru sluchátek. O změně designu AirPodů se spekulovalo, Apple údajně experimentoval s kratším “stonkem” sluchátek a trochu větším tělíčkem, které by více zaplnilo prostor ucha. Krabička má podle rozměrů být o kousek užší a vyšší, což spekulacím o kratším stonku, který by tvar krabičky ovlivnil, moc neodpovídá.

V případě iPhonu SE se mluví o větší variantě s displejem 5,5″ nebo 6,1″ uvedené někdy v druhé polovině roku. To by se ale už rozhodně nejednalo o malý kompaktní telefon… Nevíme, jestli má tento model nahradit stávající iPhone SE, který vychází z designu iPhonu 8, nebo jen rozšíří nabídku o větší levný model iPhonu, který by v podstatě vycházel z iPhonu 8 Plus… I tyto celkem často opakované spekulace ale nemusejí znamenat nic a my jen dostaneme novou verzi iPhonu SE se stejně velikým displejem, to musíme také vzít v potaz.

Apple se v roce 2021 chystá pokračovat s přechodem na Apple Silicon s bude vylepšovat stávající produkty.

iPhone 13 s nižším výřezem pro Face ID

iPhone 13 bude možná tím modelem, u něhož se dočkáme změněného výřezu Face ID. Designový prvek, který celé řadě uživatelů přijde rušivý, se možná sníží. Nebude užší ani nezmizí (to by ostatně vyžadovalo rozsáhlejší přepracování UI iOS), dost možná bude ale zabírat méně prostoru na výšku. To by bylo mnohem pohodlnější při používání telefonu na šířku – při sledování videí, hraní her nebo prohlížení jiného obsahu. Nic samozřejmě není stoprocentní, ale tento předpoklad se zdá být relativně rozumným.

Dále možná letos uvidíme trochu tlustší tělo iPhonu, což možná přinese větší baterii, především však budou fotoaparáty na zadní straně mnohem méně vystouplé než doposud. Celá fotosoustava by rovněž mohla být pokrytá safírovým sklem, podobně jako je to vyřešeno u iPadu Pro 2020. Tvrdit, že všechny modely dostanou nové přepychové technologie z loňského iPhonu 12 Pro Max, je zřejmě hodně nejisté, nicméně i tyto myšlenky existují. Dále se můžete dočíst, že všechny iPhony na podzim dostanou LiDAR, což mi osobně už přijde velmi pravděpodobné, a teoreticky bychom mohli vidět 120Hz displej z LTPO OLED, což je technologie v Apple Watch, která umožňuje šetřit baterii a zároveň zapnout funkci always-on display. To by bylo velice příjemné osvěžení pro nové iPhony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.