Jak jsem psal již v posledním článku, TikTok má v Americe značné potíže. Proto aby TikTok od Čínské společnosti ByteDance v Americe nebyl zakázán existuje prozatím pouze jedno řešení a to koupě, alespoň části aplikace americkou firmou.

Aplikaci TikTok používá nyní v Americe okolo 100 miliónů uživatelů, proto její zakázání s důvodu podezření na možnou špionáž, by byla poměrně krutá rána nejen pro diváky aplikace, ale i tvůrce, kteří se natáčením krátkých videí živí.

Proto dal Donald Trump omezení do 15. září na dohodu o prodeji aktivit TikToku v USA do amerických rukou, jinak tyto aktivity zakáže.

Termín na prodej aktivit má společnost ByteDance do 15. září

Před pár hodinami byl jediný známý potencionální kupec Microsoft. Do chvíle než Agentura Reuters a deník The Wall Street Journals odkazem na obeznámené zdroje oznámili dalšího kupce – Twitter.

Vypadá to, že Twitter již s ByteDance o koupi vyjednává o něco déle, proto by mohl mít Twitter značný náskok. Jediný problém by mohly být finance. TikTok, který využívá 60 % amerických teenagerů, má zatím neznámou hodnotu divize, odhadem jde o desítky miliard dolarů. Twitter má tržní hodnotu necelých 30 miliard dolarů, ale oproti Microsoftu s hodnotou 1,6 bilionu dolarů, má značnou finanční nevýhodu.

Zkušenosti

Na druhou stranu, jedna z největších výhod Twitteru je fakt, že zkušenosti s vedení aplikací specializovanou na videa tady jsou. Určitě si pamatujete Vine.

Princip Vinu byl poměrně podobný. Bohužel před osmi lety nebyl již nebyl o službu dostatečný uživatelský zájem, z toho důvodu se rozhodl Twitter po čtyřech letech po koupi podporu této aplikace ukončit. Tahle situace se s TikTokem a jeho milióny fanoušky stát samozřejmě nemůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.