Sir David Attenborough, jeden z nejvýznamnějších dokumentaristů a televizních tváří vzdělávacích pořadů na světě, pracuje na dokumentu Apple TV+. Název bude mít The Year the Earth Changed a bude se zabývat změnami, jimiž planeta Země za poslední rok s covidem prošla. K lepšímu.

Čtyřiadevadesátiletý britský moderátor David Attenborough je mladým známý především dokumenty BBC Planet Earth a Planet Earth II, na nichž se podílel třeba i Hanz Zimmer. Letos se upsal další zakázce, a sice k hlasovému doprovodu dokumentu o návratu divoké přírody a zvířat do měst a obecně tom, jak se začala příroda ústupem lidí dostávat zpět do formy. Jak víme, omezení turismu a cestování způsobilo na mnoha místech doslova explozi života.

Dokument je popsán jako zamilovaný dopis Zemi. Attenborough poukazuje na naději, kterou nám minulý rok dal, protože jako lidé jsme přestali přírodu tolik omezovat a výsledkem byl návrat dlouho postrádaných zvířat do měst. Bude se jednat o jeden hodinový dokument, což je dvojnásobek typické délky jednoho pořadu na Apple TV+. Otázkou zůstává, co se stane po uvolnění lockdownů, protože přírodě by tento dosavadní stav do budoucna určitě prospěl.

Apple TV+ se podařilo na jeden dokumentární speciál získat hlas samotného Davida Attenborougha. Povídat bude o obnově přírody za dob koronaviru.

Uvedení tohoto speciálu můžeme čekat 16. dubna společně s druhou řadou dokumentů Tiny World a Earth at Night in Color. Vychází to také na oslavu Dne Země, což je perfektní způsob oslavy. Apple TV+ už v současnosti nabízí mnoho skvělých dokumentárních sérií a různých pořadů, v nichž určitě najdete mnoho pohody a inspirace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.