Hlavní letošní hardwarová událost nám přinesla nový přírůstek do rodiny chytrých reproduktorů. Jmenuje se HomePod Mini a bude ozdobou vašich domovů.

HomePod Mini je malý chytrý reproduktor, který si umístíte na poličku, na konferenční stolek nebo mezi květináče. Svojí velikostí nebude nikde vyčnívat. Do výšky má HomePod Mini totiž něco málo přes 7 cm. Na to jaký je to mrňous, zvládne pokrýt celou místnost skvělým zvukem.

HomePod Mini sám o sobě funguje skvěle jako hudební reproduktor, ovšem ideální je mít několik HomePodů naráz. Dva HomePody zvládnou přehrát stereo zvuk a není potřeba žádné složité párování. O vše se postará sám systém.

Není potřeba žádné složité párování. O vše se postará sám systém.

S HomePod Mini přehrajete hudbu pomocí Apple Music, nebo podcasty z aplikace Podcasty. Další aplikace od jiných vývojářů budou následovat. Komunikace s HomePod Mini probíhá buď skrz dotykovou plochu na vrchu reproduktoru nebo pomocí hlasové asistentky Siri. Tím, že Siri u nás není dostupná v české verzi, nebude u nás dostupný ani HomePod Mini.

Komunikace skrz reproduktor

Nejzajímavější novinka je ale softwarová vychytávka. Představte si následující situaci. Jste v kuchyni a vaříte večeři. Máte plné ruce práce a potřebujete dát svým dětem vědět do jejich pokoje, že mají něco přinést, něco udělat. Stačí to pouze říct svému HomePodu. Nebo nově také iPhonu nebo Apple Watch. Zařízení takto budou mezi sebou komunikovat a vám to ušetří práci.

HomePod Mini také zvládne rozpoznat hlasy z vaší rodiny. Pokud k němu promluví otec, hlava rodiny, a zeptá se ho na svůj program, HomePod Mini mu sdělí následující položky z jeho kalendáře. HomePod Mini bude mít pro každého člena rodiny vlastní odpověď.

Jak už bylo řečeno, HomePod Mini u nás zatím dostupný nebude. V USA a dalších zemí se začíná prodávat 16. listopadu a bude stát příjemných 99$.

2 thoughts on “Nový HomePod Mini

    1. Pokud prodejce nakoupí v zahraniční distribuci a doveze neoficiálně Homepod mini do ČR, tak ho může prodávat. Apple s tím nesouhlasí, APR a AP prodejci to mají zakázané, servis neřeší záruční ani pozáruční opravy. Ale ano, třeba Alza už ho nabízí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.