Vlivem koronavirové pandemie se dramaticky zvýšily výdaje za elektroniku a vše s ní spojené. Je to případ také našich výdajů za aplikace a nákupy v nich. Ty v roce 2020 podle průzkumu vzrostly o 38 % na neuvěřitelných 138 dolarů na jeden iPhone!

Nutno podotknout, že onen průzkum byl proveden v USA a konkrétně odráží pouze místní chování uživatelů. Tak obrovská částka za aplikace by se neměla paušalizovat a brát jako fakt platný pro všechny majitele iPhonu. Konkrétně já minulý rok koupil pouze jednu aplikaci na účetnictví… Kolik pak musejí utrácet ostatní?! Aplikace tohoto typu ale nebyly minulý rok rozhodně tím nejoblíbenějším. Vedou samozřejmě hry a jiné zdroje zábavy.

Útrata v App Store roste rok od roku a byť je 38% nárůst obrovský, není historicky největší. Z hlediska grafu pod přiloženým odkazem ale při přepočtu na peníze představuje loňský rok největší meziroční přírůstek a zrychlení vývoje úspěchu App Store. Jak bylo řečeno, prodej her stoupl nejvíce – o skoro 50 % oproti roku 2019 – a nejúspěšnější z nich byla kategorie Puzzle s hrami jako Candy Crush Saga a Gardenscapes.

Hry byly nejprodávanějším artiklem na App Store za rok 2020. Průměrná útrata v obchodě s aplikacemi stoupla meziročně o 38 %.

App Store zažilo ale prodejní úspěchy na všech frontách, jen neporovnatelně menší v porovnání s hrami. Třeba kategorie Entertainment stoupla o 26 %. Otázkou zůstává, jestli za rok uvidíme podobná čísla též za rok 2021 a bude tedy následovat další nárůst výdajů, nebo se to letos už opět trochu zpomalí. Netradiční rok 2020 byl důvodem mnoha nevídaných úspěchů, ale i neúspěchů.

2 thoughts on “Průměrný uživatel iPhonu utratí za rok 138 dolarů za aplikace

  1. Ja nemám problem s platením, ale za tých cca10 rokov s iOS už mám všetko potrebné kúpené a za rok ak kúpim 1-2 apky – je to veľa. Proste nie je dôvod. Navyše aj systémové sa zlepšujú. Naopak badám opak u seba – prvé roky som minul aj 100€ ročne – posledné skoro nič.
    Ale zase si platím mesačne služby – iCloud, music – takže sa to vyrovná. Samozrejme nie je to to isté.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.