Prostorový zvuk pro AirPods Pro je venku. Jaké jsou naše zkušenosti?

Apple vydal očekávaný firmware pro bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Aktualizace s kódovým označením 3A283 je dostupná pro uživatele, kteří mají poslední betu iOS 14 či iPadOS 14. V takovém případě si konečně můžete se svými AirPods Pro užít nový prostorový zvuk a automatickou detekci Apple zařízení.

Spatial audio, česky prostorový zvuk, Apple poprvé představil na letošní vývojářské konferenci WWDC. Už od začátku se vědělo, že to bude něco nového a jedinečného. Pokud máte betu iOS 14 (iPadOS 14), stačí jen připojit sluchátka, nechat je v krabičce a dát do nabíječky. Aktualizace nejnovějšího firmwaru proběhne automaticky.

Poznáte to samozřejmě podle toho, že se vám v kolonce Nastavení – Bluetooth – AirPods Pro – i, objeví Prostorový zvuk (zapnuto/vypnuto). To samé uvidíte i v Ovládacím centru, když déle podržíte prst na ikoně s AirPods Pro.

Prostorový zvuk a automatická detekce Apple zařízení je dostupná jen pro uživatele s betou iOS 14.

Prostorový zvuk si můžete ihned vyzkoušet. Stačí jen najít vhodný film či seriál, který je podporovaný. Aktuálně to nejlépe funguje v aplikaci a předplatitelské službě TV+. Zkuste si například pustit válečné drama Greyhound nebo seriál See.

Domácí kino

Prostorový zvuk vám navodí atmosféru jako v kině. Nejlépe je to viditelné u válečných či akčních scén. Máte pocit, že granáty vám vybuchují za hlavou, a co teprve když hlavou skutečně otočíte. Pocitově to je jako by na vás někdo mluvil z boku. Do toho slyšíte hudbu a další zvuky. Je to opravdu jako v kině či když máte kvalitní domácí kino.

Velmi brzy se také dočkáme podpory pro další filmy a seriály, například z iTunes. V nové verzi firmwaru pro AirPods Pro je také novinka v podobě automatické detekce zařízení, které zrovna používáte. V praxi to může vypadat tak, že pracujete na iPadu a posloucháte hudbu. Najednou vám však někdo zavolá na iPhone, vy hovor přijmete a sluchátka se automaticky připojí k iPhonu.

Pokud nemáte iOS 14 doporučujeme chvíli počkat. Dnes se koná Apple Event a dozvíme se datum oficiálního spuštění nových operačních systémů pro všechny uživatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.