Dle nedávno získaných informací se jablečné hodinky Apple Watch těší čím dál větší popularitě. Koncem minulého roku hodinky nosilo přes 100 milionů uživatelů na celém světě. Se zprávou přišel spolehlivý analytik Neil Cybart.

Že tohoto muže neznáte? Možná byste měli. Neil Cybart je hlavně analytik společnosti Apple z finančního a obchodního hlediska. V roce 2014 proto spustil web AboveAvalon.com, kde se takovým to analýzám věnuje. Dle zveřejněných zpráv se uživatelská základna každým rokem rozrůstá a zdá se, že čím dál větším tempem. Jen za rok 2020 vzrostl počet uživatelů o 30 milionů. Což je více než počet uživatelů za roky 2015, 2016 a 2017. A to za všechny ty roky dohromady.

Analýza také zdůrazňuje oblíbenost samotných jablečných hodinek. Podle odhadu zhruba 10 % uživatelů iPhonu si alespoň jednou koupilo Apple Watch. V Americe je to potom dokonce 35 %, tudíž každý třetí majitel iPhonu v USA má na ruce i hodinky od Applu. Důležité je podotknout, že vlastnictví iPhonu je nutné, pokud chcete Apple Watch.

Z hlediska uživatelské základny Applu jsou dnes hodinky na čtvrtém místě po iPhonu, iPadu a Macu v tomto pořadí, se současným tempem však překonají Mac už v roce 2022. Jedním z důvodů úspěchu Apple Watch je pohodlnost jejich používání a zapojení do ekosystému, což do jisté míry jejich úspěch brzdí, protože mnoho uživatelů Androidu by si je rádo koupilo taky. Na druhou stranu je to ale zároveň benefit.

Nárůstu také výrazně pomohlo uvedení nových Apple Watch Series 6 a SE. Nová služba Fitness+ to vše jen podtrhla.

Apple však nikdy neudával konkrétní prodeje hodinek a všechny analýzy jsou založeny na více či méně přesných odhadech, které se ale mnohdy velmi blíží skutečnosti. Prodeje Apple Watch jsou v pravidelných finančních zprávách Applu zařazeny do sekce Wearables, Home, and Accessories společně s AirPody a HomePody, z čehož nikdo konkrétní čísla za jednotlivé produkty nevyčte. Tento segment však v posledním rekordním kvartále zaznamenal 30 % meziroční růst, tudíž zvýšené prodeje nejen Apple Watch budou s velikou pravděpodobností následovat i nadále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.