Poslední dobou se nám to tu jenom hemží novými patenty. Nejdříve speciální černá povrchová úprava kovů, potom spekulace o periskopovém objektivu v iPhonu, a nakonec tu máme skoro hodinky s vodotryskem. Apple experimentuje s Touch ID a fotoaparátem v hodinkách. Ale opět opakujeme, nic z toho nemusíme nikdy vidět naživo.

Kalifornský gigant podal dokonce dva nové patenty, které by změnily naše chápání Apple Watch. O nově podaných patentech informoval server MacRumors.com. Ten první z podaných patentů nám říká, že Apple údajně zkoumá integraci technologie Touch ID bočního tlačítka jablečných hodinek. To od letoška už není žádnou novinkou; Touch ID v tlačítku dostanete v novém iPadu Air, jehož konstrukce vychází z 11″ iPadu Pro. Ten má ale Face ID, které je na iPad Air střední cenové kategorie příliš nákladnou technologií.

Touch ID by přineslo tu výhodu, že by uživatel hodinek po opětovném nasazení nemusel zdlouhavě zadávat přístupový kód a identifikace by proběhla zcela okamžitě. Biometrické ověřování by Applu umožnilo zaručit uživatelům Apple Watch vyšší úroveň zabezpečení při nasazování zařízení nebo provádění transakcí Apple Pay. Apple Pay dnes na hodinkách odemknete jedním zadáním kódu. S Touch ID by ale mohlo ověření totožnosti pro jistotu proběhnout při každé transakci, přestože jste si od zadání kódu hodinky nesundali. Protože čím víc bezpečnosti, tím lépe.

Touch ID by hodinkám dramaticky zvýšilo jejich bezpečnost. Autentizace by mohla probíhat také při každé transakci Apple Pay.

Druhý podaný patent popisuje, jakým způsobem by se mohl do jablečných hodinek přidat fotoaparát s bleskem. Ty by byly skryté pod displejem sestávajícího ze dvou speciálních vrstev a viditelné pouze v případě potřeby. Něco nám říká, že to je cesta, jak v budoucnu odstranit z iPhonu výřez s Face ID, ale to asi ještě hodně předbíháme událostem.

Ačkoli patenty nemusí nutně odhalovat bezprostřední plány pro Apple Watch, nabízejí zajímavý pohled na to, co společnost zkoumá a vyvíjí. Přidání ‌Touch ID‌ a fotoaparátu by jistě představovalo zásadní upgrade ze současných modelů Apple Watch. Už i Tim Cook v rozhovoru z minulého týdne nepřímo potvrdil, že by na Apple Watch mohlo přijít více senzorů. Přičemž celou situaci přirovnal k počtu senzorů v našem autě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.