One More Thing. Apple oznámil již třetí podzimní keynote

Apple dnes zveřejnil oznámení již třetího Apple Eventu tohoto podzimu. Po říjnové keynote s názvem Hi, Speed., kde jsme se dočkali iPhonů 12, přichází událost s velice ambiciózním názvem One More Thing. Co můžeme do třetice čekat a dostojí toto heslo očekáváním nedočkavých fanoušků?

Každý fanoušek ví, že “One More Thing…” byla proslulá věta Steva Jobse, když představoval iPhone a jiné přelomové produkty, které vždy změnily chod firmy. Dlouholetí zákazníci Applu mají tyto momenty velmi dobře vryté do paměti, a nutno říct, v posledních letech byla tato slova použita jen velmi zřídka. Naposledy jsme One More Thing… z úst Tima Cooka slyšeli konkrétně v září 2014 při představení prvních Apple Watch.

Letos na podzim se pravděpodobně nabízí jen jediný hardware, o kterém víme, že přijde a že to bude veliké, a sice nějaký Mac s Apple Silicon, tedy procesorem architektury ARM z vlastní výroby kalifornské společnosti. Apple oznámil přechod od Intelu k vlastním čipům letos v červnu na keynote k digitální konferenci WWDC s tím, že se prvních počítačů dočkáme letos na podzim. Představení nového MacBooku napovídá i virtuální jablíčko, které si můžete zobrazit v AR přes web Applu, pokud zde na vašem iPhonu či iPadu klepnete na obrázek pozvánky. Jablíčko okolo sebe duhově září a zavírá se a otvírá právě jako víko laptopu.

Očekáváme nový počítač s čipem z vlastní výroby. Pravděpodobně to bude nějaký MacBook a vůbec se nedá vyloučit představení i 24palcového iMacu nebo něčeho jiného, kupř. AirTags nebo AirPods Studio.

Nikdo s jistotou neví, jaký konkrétní model Macu bude letos představen a zda jen jeden, či více. Spekuluje se o nové verzi 12palcového MacBooku, zbrusu novém 14palcovém MacBooku Pro nahrazujícím 13palcový, novém MacBooku Air nebo 24palcovém iMacu. Nějaké slovo padlo i o 16palcovém MacBooku Pro, ale to se nezdá pravděpodobné, protože je ani ne rok starý. Stejně tak si nemyslím, že nebude nahrazen 13palcový MacBook pro, protože dostal veliký upgrade v létě včetně nové Magic Keyboard a nemělo by logiku ho už odstraňovat z nabídky, přestože plno lidí čekalo právě to zvětšení monitoru, jako se mu dočkal původní 15palcový MacBook Pro. První Mac s Apple Silicon nicméně vejde do historie jako přelomový produkt značící začátek zcela nové éry v historii značky.

Něco jiného než Mac?

Technicky vzato se dá očekávat představení i zcela jiných produktů, o nichž ze strany Applu doposud nepadlo ani slovo, přestože se o nich docela dost mluví. Na ně by totiž to kouzelné One More Thing… sedělo mnohem více než na nové počítače, přestože se určitě bude jednat o veliké představení hodné toho názvu. One More Thing ale vždy bylo něco, co nikdo nečekal nebo čekat neměl. Uvidíme… Těmito nečekanými produkty mohou dnes být proklamované AirTags, nové AirPods Studio, a nebo mě osobně napadají chytré brýle, kolem kterých se teď také zvířila voda. AirTags představují malé placičky, které vám pomohou v rámci Find My (Najít) lokalizovat cokoli, do čeho je umístíte, AirPods Studio mají být vylepšenou náhradou Beats Studio a co se chytrých brýlí týče, netuším, co bychom od nich mohli čekat. V tom případě by to určitě bylo veliké překvapení a byl by to první masově prodávaný produkt svého druhu. Nechejme se překvapit, já se nemůžu dočkat.

Keynote proběhne online 10. listopadu od 19:00 na stránkách Apple Events, YouTubu nebo ve vaší Apple TV. Její novinky budou obratem zpracovány jak zde, tak na youtubovém kanále Honzy Březiny a Petra Máry, a pochopitelně detailně i v magazínu iPure a nedělní Moštárně, kterou srdečně doporučuji odebírat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.