Uživatelé macOS a Windows dostanou aktualizaci Office 2021

Později v tomto roce plánuje Microsoft přijít s nejnovější verzí balíčku Office 2021. Dostupná bude pro oba přední počítačové operační systémy a určená bude těm, kteří nemají zájem o cloudové předplatné Microsoft 365.

Současné řešení kancelářského balíčku funguje pouze skrz předplatné, v němž za maximálně 269 Kč za rodinné předplatné pro sebe dostanete terabajt úložiště na OneDrive a veškerý příslušný spotřebitelský software Microsoftu. Microsoft reaguje na fakt, že někteří uživatelé buď nechtějí, nebo nemohou mít toto řešení, a proto opět přichází s možností koupit si jednorázovou licenci, jako to bylo původně.

Zároveň však zdůrazňuje, že jejich předním zájmem a oblastí největších investic je právě předplatné a cloudové řešení, tudíž asi neplánují masivní propagaci či úspěch tohoto offline řešení. Cílová skupina jsou totiž lidé, co používají Office bez připojení k internetu či jejich situace z nějakého důvodu vyžaduje, aby se program v průběhu let neměnil. Licencovaný Office dostane pětiletou podporu. Já v tuto chvíli osobně předplatné Microsoft 365 mám a jsem naprosto nadšený. Propojení všech programů funguje skvěle napříč platformami, jsou vyladěné a pohodlně se používají. Také jsem se tomu zprvu bránil, ale výhody cloudu jsou tak přesvědčivé, že vykompenzují tu pravidelnou měsíční platbu.

Microsoft se uvolil vyhovět přáním některých uživatelů balíčku Office nebo Microsoft 365 a začne letos opět nabízet také offline licenci. Zahrnuty budou pouze kancelářské aplikace, OneDrive zůstává s předplatným.

Konkrétní funkce této verze nejsou zatím zveřejněny, tudíž netušíme, jak se bude případně lišit od předplacené verze. V každém případě však platí, že řešení od Microsoftu je v podstatě nejlepším kancelářským balíčkem a především na počítači je třeba Word kouzelný program, který vám skutečně umožní napsat naprosto cokoli. Tato předplacená verze existuje i pro iPad nebo iPhone, což se hodí na cesty, ale člověk musí počítat, že obětuje určité funkce. Všechny aplikace z balíčku však už ale podporují split screen i kurzor při použití myši na iPadu, tudíž jsou plně optimalizovány a jejich používání je příjemné. Licencovaný Office se na mobilní platformy zatím nedostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.