Mnozí z nás využívají Vánoce ke koupi nové elektroniky. Ať už sobě, nebo ostatním. Pokud patříte mezi nadšence, určitě pro vás nebyl problém bryskně přejít na nové Apple zařízení už večer 24. prosince. Jsou ale i tací, a nemáme jich okolo sebe zrovna málo, kteří potřebují více či méně pomoct. A jelikož poskytovat asistenci není vždy jednoduché, může vám pomoci tento článek a přiložený odkaz.

Největší výhodou značky Apple je ta, že přechod z jednoho jejich zařízení na druhé je neuvěřitelně jednoduchý. Nic ale není automatické a je dobré si některé věci pohlídat. Před nastavením vašeho nového iPhonu nebo iPadu si dejte pozor na to, abyste měli aktuální zálohu na iCloudu. Když budete nastavovat nový iPhone, po načtení speciálního kódu se sice zařízení propojí a nejnutnější data se přesunou na nový telefon sama, zbytek se ale po konfiguraci stahuje z cloudu. Cloudu se dá vyhnout, ale obnovení z cloudu přechod na nové zařízení výrazně urychlí a s aktuální zálohou máte jistotu, že o data nepřijdete. Nehledě na to, že záloha se udržuje pravidelně aktuální, a tak se nemusíte bát, že iPhone ztratíte nebo se vám rozbije. Jeho obsah obnovíte na kterémkoli jiném zařízení v řádu desítek minut.

Pokud patříte mezi náročnější uživatele a máte v telefonu plno multimédií, 200 GB cloudového úložiště pro všechny vaše zálohy vás přijde na skromných 79 Kč měsíčně a tento prostor se dá sdílet v rámci rodinného sdílení. To nám přijde jako dobrá investice, abyste mohli mít klidné spaní. Ochrana a udržení dat je dnes první prioritou. Plánů předplatného je hned několik a jejich přehled najdete v Nastavení ve vašem iPhonu.

Přes přiložený odkaz se dostanete do článku serveru Macrumors.com, kde autoři uvedli několik speciálně sepsaných návodů pro nové uživatele všech možných Apple zařízení. Od Macu po Apple Watch – i ty totiž mohou uživatele zprvu zmást a automaticky se zálohují do vašeho iPhonu, který tuto zálohu zahrnuje do vlastní zálohy na iCloudu… Pokud ovládáte angličtinu a nevyhovují vám stránky Apple Support, můžete se začíst na Macrumors. Stránka se dá případně přeložit pomocí Google Překladače. Pod přiloženým odkazem jsou také odkazy na články věnující se celé řadě nových Apple zařízení, kde se o nich dočtete ty nejnutnější specifikace a informace, které vám pomohou lépe porozumět jejich funkcím a potenciálu. Je přeci škoda si koupit nový telefon a nevědět, co všechno dovede.

O Vánocích mnozí dostáváme či darujeme elektroniku. I když je to plno radosti, je dobré si dát na několik věcí pozor. Chraňte hlavně svá data a pohlídejte výrobní vady.

Dejte si pozor na hardware

A to hned v několika ohledech. Nové iPhony nejsou v krabičce opatřeny nabíječkou, tak si na to dejte dobrý pozor, abyste si měli telefon čím nabíjet. Taky mějte na paměti, že Apple dodává pouze kabel USB-C na Lightning. Abyste si telefon novým kabelem někam připojili, musíte mít adaptér s příslušným novým konektorem USB-C, který ještě stále není tolik rozšířený.

V neposlední řadě vás musím upozornit na to, že žádné zařízení není dokonalé a může se stát, že něco nebude správně fungovat. Nechci tím strašit, že nová zařízení zpravidla nefungují, ale je dobré nové hodinky, Mac nebo tablet po rozbalení prohlédnout, zda všechna tlačítka správně domáčknou, všechno lícuje a nic nevypadá poškozeně. Podívejte se například i na fotoaparát, jestli správně ostří a nechová se nijak zvláštně. Případné neduhy je dobré řešit co nejdříve a to výhradně u prodejce!

Ať už jste ale pod stromeček dostali cokoli, doufáme, že jste si Vánoce roku 2020 užili v domácí pohodě ve zdraví a s těmi nejbližšími.

Za celou redakci Digitu a iPure přeji klidné svátky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.