Nový digit

Nejdřív ta špatná zpráva: Digit ve své původní podobě se už pravděpodobně nikdy nevrátí. Projekt Honzy Březiny a Petra Máry, na kterém vyrostla generace fandů Apple a technologií vůbec a který přinesl velké množství osvěty, informací i zábavy, splnil své poslání do puntíku. Vyrostli z něj nové projekty a věříme, že je to přínosem pro celou komunitu.

Nicméně Digit začal mnohem dřív, v roce 1997 jako osobní blog a za dobu své existence prošel několika podobami, které vždy splnily svůj účel a byly nahrazeny novými.

A teď zpráva dobrá: Přichází Digit nový! Dlouho jsme přemýšleli, jak navázat na odkaz původního Digitu, jak pokračovat v tradici kvalitního obsahu a dělání věcí srdcem. Měli jsme několik nápadů, ale u jednoho jsme všichni cítili, že to je ono. Smyslem nového Digitu je totiž přinášet kompletní přehled o novinkách týkajících se Apple na jednom místě. Chceme vám nabídnout možnost přehledně vidět všechny novinky z relevantních serverů a zároveň poskytnout vlastní zpravodajský servis. V našem podání se jedná o pravidelný přísun novinek, které jsou čerstvé, ale které jsou zároveň obohacené o komentář zkušených osobností. Chceme, abyste se tak kromě co je nového dozvěděli i to hlavní, totiž co to znamená pro vás.

Proč to všechno? V první řadě, protože nás to baví. Ale i pro to, že novinky ze světa Apple reálně ovlivňují naše životy často víc, než zprávy z parlamentu. A my chceme, abyste tyto novinky měli přehledně a na jednom místě. Zároveň bychom rádi podporovali všechny tvůrce vytvářející hodnotný obsah a snažili se bojovat proti zavádějícím či zkresleným informacím.

Cílem nového Digitu je propojovat fandy a tvůrce kvalitního obsahu. Naší hlavní srdcovkou je Apple, což ale neznamená, že bychom chtěli ignorovat vše, co nemá na sobě nakousnuté jablíčko. Chceme informace z Apple světa zasazovat do širšího kontextu a porovnávat i s konkurenčními produkty.

Držte nám palce.