Včera byla odvysílána tolik očekávaná říjnová keynote, na které byly – jak jistě víte – představeny především nové iPhony. Tento fakt ale zdaleka není jedinou zajímavostí, mnohem podstatnější jsou věci okolo a novinky, které se iPhonů přímo týkají, a není to jen jejich vzhled. Tím vším už 24 hodin žije česká Apple komunita. Zde je výběr nejlepších článků, které vám maximálně rozšíří obzory (než přijdou recenze a telefony se dostanou do obchodů, abychom si je mohli prohlédnout na vlastní oči, avšak s dezinfekcí!).

Apple rozdělil včerejší virtuální konferenci na tři části – HomePod Mini, iPhone 12 a iPhone 12 Pro. 70 minut trvající přenos byl opět vizuálně velmi působivý. Na rozdíl od WWDC a zářijové keynote jsme nebyli postaveni před tolik akčních dronových záběrů, celé keynote dominovaly mírumilovné, avšak o nic méně líbivé přechody do miniatur různých interiérů, které se jakoby proměnily ve skutečné prostory, kde se pak kamera sešla s přednášejícím. Mohl to být fiktivní dům vybavený malými HomePody nebo hlediště Steve Jobs Theater, tvůrci si vyhráli a bylo to opět nevídané a osvěžující. Nemluvě o těch produktech, ty nemohly nikoho nechat klidného. Zatím se těší jen pozitivní odezvě a jsem tomu moc rád, jménu iPhone to moc prospěje a ukazuje se, že Apple má plno síly a umí posouvat věci neustále dál. To se o jiných firmách ze stejné branže říct rozhodně nedá.

HomePod Mini

Prvním představeným produktem byl tedy HomePod Mini, který navzdory spekulacím nenahrazuje původní HomePod, nýbrž jej doplňuje a je trochu chytřejší alternativou. Pro všechny podrobnosti doporučujeme článek od www.apliste.cz.

Ceramic Shield

Nové iPhony 12 mají být až 4x odolnější vůči pádu než jejich předchůdce, a to díky novému typu povrchu zvaném Ceramic Shield, co dříve bylo sklo. Rozepsali se o něm na serveru www.ceskymac.cz.

iPhone 12 a 12 mini

Velmi čtivý článek o tom skutečně nejpodstatnějším dal dohromady Petr Škuta pro server www.superapple.cz. Dozvíte se vše od informací o nárůstu výkonu a plochy displeje až po 5G.

iPhone 12 se zatím těší jen pozitivní odezvě a jsem tomu moc rád, jménu iPhone to moc prospěje a ukazuje se, že Apple má plno síly a umí posouvat věci neustále dál.

MagSafe

MagSafe je pravděpodobně nejzvučnější novinkou včerejší keynote. Applu se pravděpodobně skutečně nepovedlo žádnými způsoby přimět AirPower k životu, tak filozofii nabíjení obrátili a obohatili o vlastní patenty. Pomocí magnetu přiložíte nabíječku na dané místo na záda telefonu, a pokud nebudete chtít nabíjet, můžete si tam dát peněženku nebo třeba využít funkcí speciálních obalů. Otevřely se dveře novému proudu příslušenství a možností, vše o tom na www.ceskymac.cz.

Žádný síťový adaptér

Apple se letos rozhodl nevybavit své zákazníky nabíjecími adaptéry. Pokud si koupíte jakýkoliv iPhone nebo Apple Watch, dostanete pouze nabíjecí kabel. Podle Applu máme adaptéru již doma dostatek. Ekologičtější je také balení. O tom všem Petr Škuta a www.superapple.cz

iPhone 12 Pro a 12 Pro Max

Všichni jsme nejvíce čekali na krále králů, iPhone 12 Pro. Spekulací bylo plno, nároky veliké a nakonec se vyplatily. Dostali jsme nádherné telefony s excelentním výkonem snad úplně všeho. Zde je shrnutí novinek o nejlepším telefonu na trhu od www.ceskymac.cz.

Ceny nových iPhonů

To, co zajímá úplně všechny, jsem si záměrně nechal na úplný konec tohoto článku – ceny iPhonů. Apple sám řekl, že ceny zůstaly stejné jako loni, což je pravda a je to dobře, i přes plno novinek, jejichž vývoj nebyl levný. Ceny v dolarech byly zachovány, některé ceny přibyly a české ceny se v některých případech mírně změnily. Přehled, porovnání a vyhodnocení nabízí www.mobilmania.cz.

https://www.mobilmania.cz/clanky/ceske-ceny-novych-iphonu-levne-modely-podrazily-drahe-jsou-naopak-levnejsi/sc-3-a-1349574/default.aspx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.