S koncem roku přichází bilancování a rekapitulace. Proto i Apple vyhlásil “App Store Best of 2020“, ceny za nejlepší aplikace roku 2020. Hodnocena je praktičnost a výjimečnost jednotlivých projektů. Pojďme se na výherce společně podívat.

Nejdříve je potřeba zmínit, že za letošní úsilí nedostali vývojáři svých nejlepších aplikací pouze chválu a propagaci, každému vítězi byla doručena speciální fyzická cena. Vedle této trofeje přibaluje Apple také gratulační dopis, který podepsal sám CEO společnosti Tim Cook. Apple začal s rozesíláním cen minulý rok s Apple Music Awards. Letošní cena od Apple Music byla z hliníku a měla tvar podobný iPadu, jak se můžete podívat zde. Tento rok je to poprvé, co Apple odměnil i své nejlepší vývojáře aplikací.

Spolu s Fantastical, Genshin Impact a ShareTheMeal byli mezi dalšími letošními vítězi ceny App Store Wakeout, Zoom, Disco Elysium, Disney+, Dandara Trials of Fear, Endel a Sneaky Sasquatch. Apple také vyzdvihl Everything Whiteboard, Caribu, Pokémon Go a Shine. Aplikace Wakeout a Zoom se vyšvihly na první místa a přitáhly letos pozornost právě vlivem pandemie, kdy začali mít lidé potřebu být s ostatními ve spojení z domova a hledali způsoby, jak se efektivně od počítače protáhnout. Člověk přece nechce s koronavirem ještě zakrnět!

Samotná cena byla vyrobena ručně ze stejného kovu, z něhož se lijí a frézují produkty jablečné společnosti.

Nejlepší aplikace dle kategorií

iPad Zoom od stejnojmenné společnosti

iPhone Wakeout od vývojáře Andres Canella

MacFantastical od společnost Flexibits

Apple TV Disney+ na streamování obsahu

Apple Watch Endel pro relaxaci

Nejlepší hry dle kategorií

iPad Legends of Runterra

iPhone Genshin Impact

MacBook Disco Elysium

Apple TV Dandara Trials of Fear

Apple Arcade Sneaky Sasquatch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.