Najít

Aplikace Najít (Find my) je součástí téměř všech Apple zařízení. Podle mého názoru je to ukázkový příklad propojeného ekosystému a zároveň snad povinnost pro všechny uživatele. Můžeme pomocí ní najít, zablokovat nebo dalšími způsoby pracovat se ztraceným či odcizeným zařízením. Zároveň ale můžeme pomoct s nalezením cizího ztraceného zařízení nebo můžeme zjistit polohu našich kamarádů a blízkých. Ale co když neztratíte iPhone, ale třeba peněženku, klíče, nebo batoh?

Na letošní WWDC byla představena nová funkce Najít. Server 9to5Mac se nechal jako první slyšet, že nyní budou moct do této aplikace vstoupit i vývojáři třetích stran. Týkat se to bude těch, kteří vyrábějí například různé lokátory, jako jsou Tile, Invoxia, český Fixed a spousta dalších. Po otevření aplikace, tedy budeme moci kromě iPhonu, Macu, Apple Watch, nebo třeba kamarádů najít i ztracenou peněženku, klíče a klidně i zatoulaného psa. Stačí, aby měl ve svém obojku lokátor. Novinku potvrdil i Petr Mára ve svém videu, kde se podíval i na další vylepšení iOS 14.

„Osobně se mi velice líbí přístup společnosti Apple v této oblasti, kdy půjde ztracené věci hledat přes nativní funkci. Velkou výhodou určitě je, že nadále nebudeme potřebovat velké množství aplikací k mnoha lokátorům. Ruku na srdce, kdo z nás někdy neztratil třeba klíče, nebo je jen nemohl najít, přitom byly zapadlé někde v domě? Hledání se nám tak velice usnadní a už teď se na toto vylepšení v nových operačních systémech velice těším,” okomentoval novinku redaktor Martin Líška ze serveru Czech Apple.

Čekali jsme tracker od Applu a ten místo toho otevřel funkci najít všem vývojářům.

Přijde tracker od Applu?

Jde o celkem zajímavý zvrat v dlouhém čekání na tracker přímo od Applu. O jeho uvedení na trh se již několikrát spekulovalo v loňském roce a řada analytiků to považovala za celkem jistou záležitost. Nyní se ukazuje, že Apple s technologií trackerů sice pracuje dlouhodobě, ale místo uzavřeného vlastního řešení se rozhodl pro otevřenost k výrobcům třetích stran. Po CoVID spolupráci s Googlem jde o další ukázku změny přístupu Applu.

Samozřejmě nemůžeme vyloučit, že Apple v blízké době nevydá vlastní tracker. Dávalo by to perfektní smysl i jako doplněk pro iPhony 12. Uvidíme…

Co myslíte vy? Jedná se o konec čekání na tracker od Applu nebo naopak o další logický přípravný krok?

1 thought on “Apple otevře funkci Najít

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.