Líbí se vám Apple Watch, ale nechcete je denně nabíjet? Švýcarsko má mechanické řešení

Už v roce 2016, kdy byly Apple Watch v podstatě v plenkách, přišlo švýcarské hodinářství H. Moser & Cie s klonem. Nazýval se Swiss Alp Watch a jednalo se o precizní hodinařinu zabalenou do hranatého šasi stylu Apple Watch. Stejná dílna dnes přichází s novější verzí těchto hodinek.

Hodinky H. Moser & Cie s názvem Final Upgrade vypadají na první pohled v podstatě identicky jako Apple Watch. Tvarem se téměř shodují s modely Series 2 nebo 3, ciferník je úplně čistý, jako když si na svých Apple Watch z Jednoduchého ciferníku odstraníte veškeré komplikace a další prvky, i osičky řemínků jsou v podstatě k nerozeznání od originálního řešení Applu. Jediným viditelným rozdílem je korunka na natahování, která je z technických důvodů umístěna uprostřed pravé strany pouzdra, a symbol načítání inspirovaný systémy Applu umístěný pod hodinovou a minutovou ručičkou, který zastupuje funkci vteřinové ručičky.

Drama se však začne dít, jakmile se na hodinky podíváte zespoda. Prosklené dýnko odhaluje nádherný, ručně sestavený strojek s 27 rubíny pro co nejhladší chod jak sebe sama, tak ručiček – přesně jako u Apple Watch. Je to tradiční a nenapodobitelná švýcarská hodinařina, jen v moderním hávu. Zázraky se ale nenacházejí jen pod ciferníkem. Hodinky měří v průměru přesně 44 mm, stejně jako současné největší Apple Watch, jsou vodotěsné do 3 ATM a vydrží natažené až 96 hodin. Celý ciferník je pak pokryt materiálem zvaným Vantablack, který je známý jako nejtmavší materiál na zemi. Díky pohlcování 99,965 % dopadajících paprsků je ciferník Alp Watch naprosto černý.

Pouzdro hodinek je vyrobeno z oceli pokryté materiálem DLC, což je zkratka pro diamond-like carbon. Jedná se o syntetické uhlíkové vlákno bez typické pravidelné krystalické struktury, který se svými vlastnostmi podobá diamantu. Swiss Alp Watch Final Upgrade mají být posledním modelem s tímto designem a byly vyrobeny na popud zákazníka H. Moser & Cie.

Swiss Alp Watch na první pohled vůbec nemusíte od ocelových Apple Watch rozeznat. Jedná se o limitovanou edici 50 kusů.

Oproti původní verzi Swiss Alp Watch dostal tento model velmi čistý a mnohem elegantnější design. O to víc se tyto hodinky přiblížily jejich předloze. Výrobce ve svých materiálech uvádí, že se při vývoji řídili heslem “méně je více”. Popis hodinek pak zní: “Nepotřebujete updaty, ubohou autonomii, zbytečné funkce navíc, žádné otravné notifikace, pouze být upozorněni na to, co ve skutečnosti potřebujete: Nenechat se rušit a ocenit každý jeden moment.” Funkční korunka na natahování vám pak má připomínat, že “jediné, na čem záleží, je tady a teď”.

Těchto překrásných hodinek bude vyrobeno pouze 50 kusů a pokud máte zájem, vyjdou vás na necelých 31 000 dolarů. Můžeme vám garantovat, že to jsou jediné “Apple Watch” na světě, jejichž hodnota bude v čase jen stoupat a jejichž pohon neuvadne, na rozdíl od baterie vašich skutečných Apple Watch. Beztak už jsou ale dávno vyprodané

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.