Dočkáme se klávesnice Magic Keyboard i u jiných iPadů?

Leaker, který si říká L0vetodream na svém Twitteru napsal, že by si přál klávesnici Magic Keyboard nejen u iPadu Pro. Již dříve jsme také psali, že Apple údajně pracuje na novém iPadu Air, který by mohl mít nejen USB-C konektor a koncepčně by vycházel ze současného 11“ iPadu Pro, ale byl by to i skvělý kandidát pro zmiňovanou klávesnici. Magic Keyboard s trackpadem aktuálně připojíte jen k iPadu Pro z let 2018 a 2020, a to v 11“ i 12,9“ variantě.

Osobně si myslím, že by to mohlo dávat smysl. Zrovna tento článek píšu na iPadu Pro 12,9“ z roku 2018 a klávesnici Magic Keyboard s trackpadem. K ní jsem byl původně hodně skeptický a myš mě prostě na iPadu nedávala smysl. Proč narušovat dokonalý tablet. Po pár dnech a nyní s odstupem více než měsíce mám zcela opačný názor. Klávesnice mi přirostla k srdci. V podstatě jsem si z toho udělal menšího MacBooka s prvky iPadOS. K tomu všemu používám i nový 16“ MacBook Pro a jsem zcela spokojen.

Otázkou je, zda by se nová „levitující“ klávesnice dobře používala i na jiných modelech iPadu, například u Miniho či obyčejné verze. Faktem je, že samotná klávesnice pro největší model stojí stejné peníze jako zcela základní a obyčejný iPad. Tak či tak si nemohu vynachválit trackpad, který funguje skvěle. Hodně věcí lze nastavit a mnoho dalšího nás jistě čeká s uvedením nové verze iPadOS.

Otázkou je, zda by se nová Magic Keyboard s trackpadem dobře používala i na jiných modelech iPadu?

Stejně skvělá je i samotná klávesnice, která koncepčně vychází z tradiční Magic Keyboard – vyšší zdvih, podsvícené klávesy a dostatek prostoru pro prsty. Kdykoliv přitom mohu jedním tahem iPad odtrhnout od obalu a používat ho jako prostý iPad, což dělám nejen kvůli konzumaci obsahu, ale i například u editace fotografií v Adobe Lightroom s Apple Pencil. Je to takový můj každodenní rituál, kdy publikuji jednu fotografii.

Další iPad?

Podle analytika Ming-Chi Kua bychom se nového iPadu Air mohli dočkat v druhé polovině letošního roku. Stejný analytik také mluví o novém 10,8“ iPadu, přičemž není zřejmé, zda jde o zmiňovaný nový Air či zcela nový model, který by například mohl nahradit „obyčejný“ iPad. Jasno budeme mít na podzim, kdy Apple tradičně na své Keynote ukazuje nejen nové iPhony, ale často i iPady a další hardware. Co třeba taková nová Apple TV? Chtěli byste?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.