Jak všichni víme Macy momentálně zabezpečení pomocí Face ID nenabízí, ověření uživatele je prozatím pouze pomocí technologie Touch ID – otiskem prstu. Kód v dalším operačním systému Big Sur naznačuje změnu.

Apple Face ID zabezpečení, které umožňuje otevřít zařízení pomocí skenu obličeje, je zatím je pouze dostupné na iPhonech a iPadech. Tuto skutečnost by mohl změnit nalezený kód v nově připravovaném operačním systému pro Macy Big Sur, (nalezli ho vývojáři, kteří testovali beta verzi systému) naznačuje, že by Face ID mohlo v budoucnu přijít v budoucnu také na zařízení Mac.

Face ID by mělo přijít zároveň s novým designem u další generace Maců

Touch ID

Přidaní pokročilé kamery do MacBooku v rámci logické evoluce by bylo zcela logické dle slov Appliště. V nejnovější verzi bety systému macOS Big Sur je vidět kód pro podporu funkce „PearlCamera“. „Pearl“ je kódové označení, které Apple začal používat pro Face ID a kamerový systém TrueDepth v době, kdy byla tato funkce poprvé uvedena na trh v iPhonu X.

Dle MacRumors není pochyb, že by MacBook měl dostat Face ID. Otázkou je, jaké Macy budou jako ty první. První teorie říkají, že by to mohly přinést generace MacBooků nově s Mini-LED displejem a následně iMacy a MacBooky Air. U všch těchto modelů by taktéž mělo dojít ke změně designu.

Těším se, co vše Apple v oblasti zabezpečení dále nabídne. V tomto odvětví je vždy maximálně precizní, proto se může stát, že implementace může trvat o něco déle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.