Očekává se od něho nový design, funkce, hardware, ale také vyšší cena. „Ví“ se toho mnoho, největším otazníkem, ale zůstává, kdy se iPhone 12 představí. 15. září proběhne pravidelná podzimní konference, která by nemusela být typická kvůli pandemii koronaviru. iPhone 12, by se do prodeje mohl dostat až v říjnu. Rád bych vás provedl všemi úniky, které zatím o iPhonu víme.

Na nový iPhone každoročně čeká miliony fanoušků. Troufám si říct, že v poslední letech nepřinesly žádnou zásadní revoluci a nadšenci do nových iPhonů byli zklamáni. Podaří se Applu tentokrát udělat znovu, jak to měl ve zvyku, díru do světa?

Tři varianty

Mělo by být více variant na výběr, spekulace vychází z představení iPhone SE (2020), který byl uveden na trh na začátku roku. Mělo by jít o iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Spekuluje se také o čtvrtém modelu, který by vyplnil mezeru právě mezi iPhonem SE nové generace a iPhonem 12.

Nové iPhony by měli mít baterii nejméně s kapacitou 4400mAh.

5G síť

Čekání na iPhone 12 by se určitě mělo vyplatit. Jedna ze zásadních novinek, kterou přinese jako první iPhone vůbec, je funkce 5G sítě. Díky 5G sítím, které se rozšiřují po celém světě, bude iPhone velkým lákadlem například oproti iPhonu 11.

LiDAR

Úniky také hovoří o tom, že by nový iPhone měl dostat LiDAR skener jako má iPad Pro 2020. LiDAR slouží k dálkovému měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu. Tím zjednodušuje práci především architektům, ale také domácím nadšencům, kteří ve spojitosti s AR vidí například, jak přesně bude jejich nová pohovka vypadat, plus jakou velikost mají vybrat.

Design

Leakeři naznačují, že by iPhone měl dostat výrazný redesign, který by měl mít podobný rám z nerezové oceli jako má iPhone 4 nebo iPad Pro. Mluví se také o větší obnovovací frekvenci pro přední OLED displej.

Také se objevili zvěsti, že by iPhone mohl obsahovat nový kamerový systém True Depth, který snižuje velikost výřezu na přední straně.

Touch ID

Již delší dobu se spekuluje o tom, že by nové iPhony mohli mít Touch ID přímo pod displejem. Technologii, kdy by otisk prstu fungoval po celém displeji, si Apple již nějaký ten pátek zpátky patentoval. Je jen otázkou, kdy je ten správný čas patent použít na novou vlnu iPhonů.

Apple Glass

Poslední dobou se také hodně mluví o spekulacích spojené s AR brýlemi Apple Glass. Zatím není 100% shoda, jak budou brýle vypadat, avšak patent na novou technologii sledování pohybu očí, si nechal Apple před nedávnem schválit. Otázkou je, zda bude mít iPhone 12 nějakou technologii, která by napomáhala přicházejícím Apple Glass.

To vše byly zatím jen spekulace a úniky. O všech dalších novinkách vás budeme ihned informovat.

1 thought on “Vše co potřebujete vědět o iPhonu 12

  1. Dobrý den,
    Dovolím si korekci – iPad Pro nemá rám z nerezové oceli, ale ze slitiny hliníku (možná převezme ostré hrany, ale doufám, že ne materiál, za mě je nerez No.1 i za cenu té vahy). A potom se také “objevily zvěsti”. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.