Zajímáte-li se o herní průmysl a jste fanouškem Applu, určitě vám nemohla uniknout novinka, kdy se populární hra League of Legends po jedenácti letech existence posunula o level výš, a to na iOS zařízení.

O hře jste již mohli dozvědět v minulém roce, kdy byla poměrně dosti diskutovaná. V říjnu 2019 společnost Riot games oslavovala deset let od spuštění legendární hry LoL. Při této příležitosti jsme se na YouTube kanále firmy dočkali videa, ve které byl titul oficiálně oznámen, naplánován a byl prozrazen jeho název. 

Pro mne nejzásadnější informací je, že hra by měla být od píku stejná jako na PC. Pro hráče to znamená zachování všech možných strategií, hraní stejných postav a mnoho dalšího. Čili v základní paletě postav bude možné v alfě League of Legends: Wild Rift nalézt třeba Lux, Garena, Ahri, Olafa, Annie, Mistra Yi, Fioru, Vi, Blitze, Ezreala, Soraku, Nasuse, Ashe a třiadvacet dalších hrdinů, k nimž si hráči League of Legends vytvořili určitý vztah. Aktuální škála postav, ale dle tvůrců nemá být konečná. Do hry by se měla přidat bezmála sto nových charakterů, které budou mít velmi podobné či stejné schopnosti, jako z verze pro PC.

Na mobil jako první

Když F2P hra z PC zamíří na mobilní platformu, její tvůrci se často uchýlí ke změně své dosavadní politiky. V tomto případě se toho však nemusíme dle slov vývojářů bát. Získávání šampionů má být totiž v League of Legends: Wild Rift prakticky stejné jako v League of Legends, takže každého hrdinu bude možné koupit za herní měnu, již obdržíte za absolvování zápasů. Odlišné vzhledy jednotlivých postav však budou podobně jako v zavedené PC verzi zpoplatněny. Když tedy budete chtít svého reka odlišit, nezbude vám nic jiného, než vytáhnout kreditku a zaplatit několik stovek za vizuál měnící úpravu, což je pouze věcí volby. Hraní samotné má být na všech budoucích platformách zdarma.

Délka zápasů by se měla pohybovat okolo patnácti až dvaceti minut.

Délka, hratelnost

Samotná délka zápasů na mobily by měla být dle vývojářů výrazně kratší. Namísto v průměru hodinových bitev se zde bude jednat o patnácti až dvacetiminutovou záležitost. Mapa bude o něco kratší, než ji znáte z PC Jinými slovy, společně s 5G sítí je hra skvělý doplněk času do autobusu. 

V rámci hratelnosti se bude konzolová/mobilní verze lišit od PC především tím, že ovládání bude navrženo tak, aby se League of Legends: Wild Rift dobře hrálo jak na ovladači, tak i na dotykové obrazovce, takže oblíbené skillshoty nebudou s vysokou pravděpodobností tak náročné jako na PC.

Hru jsem několik let hrál na MacBooku i na Windowsu, bohužel lepší pocit byl samozřejmě z hry na Windowsu. Mít možnost si zahrát hru na nejvýkonnějších zařízeních na světě (iPhone, iPad) s jejich užásným displejem, repruduktory a teď i s 5G sítí je zážitek, na který se opravdu těším.

Můžete se také přihlásit na Beta testování hry ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.