Jak vyčistit displej vašeho MacBooku?

Všichni bez rozdílu to známe. Špinavý a upatlaný displej našeho MacBooku. K čištění většina z nás používá nějakou mikro utěrku, která však špínu a mastnotu ještě více roznese. Vyzkoušel jsem postup, který jsem objevil na 9to5Mac a ono to fakt funguje. Jen potřebujete správné vybavení.
Jednu věc používám bez rozdílu několik let, a to je čistič Whoosh! Čistím s ním veškerou elektroniku a dotykové displeje. Právě tento čistič používají i redaktoři na 9to5Mac, kde jsem našel tenhle prima postup.

Budete potřebovat:
- Ručník
- Whoosh! nebo jiný váš ověřený čistič
- Mikro utěrku (já používám od Whoosh!)
- Foukací balónek (používá se například na čištění zrcadlovek a objektivů)
Jak je vidět ve videu a v článku, stačí rozložit ručník, rozložit displejem dolů, vyfoukat balónkem nečistoty, utřít, nanést přípravek a vyčistit displej pohyby nahoru a dolů. Nic složitého. Sám jsem si to doma vyzkoušel a funguje to. Jen si dejte pozor na to, jakou utěrku použijete. Pokud ji máte již hodně používanou je možné, že na ni budou nečistoty. V takovém případě je fajn ji vyprat, ať už v pračce nebo v ruce.

Při čištění buďte opatrní, ať si nezničíte displej velkým tlakem na obrazovku. Vše samozřejmě lze zpětně ještě vyleštit a dočistit. Nejjednodušší je si na iPhonu rozsvítit baterku a podívat se detailně na zhasnutý displej MacBooku, zda ještě někde nejsou nějaké nečistoty.
Nezapomeňte také na klávesnici, trackpad nebo tělo MacBooku. Právě v klávesnici se často usazují drobné nečistoty a drobky, které mohou mít za následek nefunkčnost některých kláves. Osobně k tomu opět používám foukací balónek, který je užitečný i na panty na stranách MacBooku. Pokud je klávesa zcela nefunkční, může pomoct i stlačený vzduch ve spreji nebo vysavač nastavený na menší výkon. Tak či tak buďte obezřetní.
Myslete i na další zařízení
Stejně jako čistím MacBook, pečuji i o iPhone, iPad nebo Apple Watch. Právě hodinky pravidelně dávám pod tekoucí kohoutek a řádně promačkám korunku a boční tlačítko. Hodinky umývám i z druhé strany kolem senzoru pro měření tepu, kde se často usazuje špína. Nezapomeňte dle materiálu a potřeby umýt i řemínek, zvlášť v horkých měsících.