Na jaře jsme vydali elektronickou knihu Honzy Březiny, Jak na Apple Fotky. Do tohoto okamžiku si ji pořídilo skoro 2000 českých Apple fandů, což považujeme za skvělý úspěch.

iMovie nabízí asi nejsnazší, nejrychlejší a nejzábavnější nástroj pro úpravy videí na Macu. Verze pro iPhone a iPad je bohužel v mnoha ohledech omezená, ale jak vysvětluje Honza Březina ve své připravované knize, mají své místo v celém workflow.

V rámci projektu Jak na iMovie se můžete těšit na elektronikou knihu, její audio verzi a také na video kurz, který přinese dvouhodinový step-by-step postup zpracování video projektu.

Chcete získat Jak na iMovie za zvýhodněnou cenu a zároveň celý projekt podpořit? Zapojte se do probíhající kampaně na Startovači.

V tomto okamžiku probíhá crowdfoundingová kanpaň na serveru Startovač.cz, kde můžete využít předobjednávky s výraznou slevou nebo získat další bonusy. Honza mezi tím dokončuje celý projekt, takže již za měsíc bude k dispozici výukové video. Dva týdny na to elektronická kniha ve formátech PDF, ePUB a Mobi. A audio verze vyjde na Štědrý den.

Proč tak málo lidí stříhá videa?

Položili jste si někdy otázku, proč je tak těžké vyrobit poutavé video a o mnoho snazší udělat jednu dobrou fotografii? Ve fotografii v zásadě stačí pro dobrý snímek dostatek trpělivosti. Když budete dost dlouho fotit, jednou budete náhodou ve správný čas na správném místě a automatika fotoaparátu trefí správné nastavení.

V případě videa to tak není. Čím víc budete natáčet, tím víc budete mít materiálu, který je potřeba zpracovat a vy budete bezradnější. Dokud se nenaučíte být aspoň trochu scénaristou, kameramanem, střihačem a režisérem, poutavé video prostě neuděláte. Naštěstí to nemusí být tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stačí základní znalosti a volba správných nástrojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.