Přestože byl rok 2020 krutý, povedlo se nám všem ho všem překonat s co nejmenší újmou a po dosti netradičních vánočních svátcích tu máme rok 2021. Od tohoto roku si mnozí slibujeme veliké věci především v souvislosti s tím, co se minulý rok nemohlo podařit. Tak věřme v lepší časy a vězte, že internetový magazín iPure u toho ale bude s vámi, počínaje dnešním číslem 167.

Po posledním mírně rozpustilém silvestrovském vydání jsme si pro vás v redakci připravili pětici jedinečných článků, které nabízí tradičně detailní pohledy na dění ve světě Apple, jen pokaždé z trochu jiného, neotřelého úhlu. Píšeme o tom, co pro nás Apple a jeho ekosystém znamená, jak se s ním (v něm) žije a jak můžeme díky chytrému použití jeho produktů být lepší, než bychom byli bez nich. Magazín Pure se řadí mezi nejlepší české projekty věnované čistě Apple komunitě a dovoluji si tvrdit, že je to ideální čtení pro ty, kteří mají alespoň jeden produkt Applu a rádi by se o celé značce a všem, co se jí týká, dozvěděli to, co nikde jinde nenajdete.

Předplatitelé mají opět k dispozici všech pět článků, občasní návštěvníci se mohou těšit jednomu článku na náš účet. Tím je hlavní článek tohoto čísla z pera Honzy Pražáka věnovaný sportu a všemožným aplikacím, které vám především v tomto období a poté, co jste si dali novoroční předsevzetí, mohou pomoci k zdravějšímu životnímu stylu.

V druhém článku se věnujeme novice mezi herními službami, platformě GeForce NOW. Ta byla spuštěna zhruba před měsícem a umožňuje vám na iPhonu hrát všechny tituly vaší herní knihovny, pokud je máte koupené pro váš počítač. Kolega Danek Březina se o tom detailně rozepsal.

Třetí článek napsal Filip Brož a po strategické odmlce se vrací zpět k HomePodu mini. S ním přes svátky nasbíral další zkušenosti a je tak schopen vám v obšírné recenzi povědět vše, co chcete a potřebujete vědět.

Čtvrtý článek je tentokrát mým výtvorem. V textu s poetickým názvem Intelu zvoní hrana s vámi rád rozeberu celou situaci okolo Intelu a společně se zamyslíme nad tím, jak v tuto chvíli vypadá jeho budoucnost. Zdá se, že se mu jeho desetiletí budované impérium zřejmě sype pod rukama. Interpretujeme si také význam Apple Silicon Transition, kterou Apple započal vloni a následovat ho bude nejedna společnost.

Poslední článek pro 167. iPure dodal Honza Březina a nemůže být věnovaný ničemu jinému, než iMovie. Fotky a videa jsou Honzova doména a neznáme člověka, který by o jejich zpracování po technické stránce věděl víc. Honza navíc vydal zbrusu novou knihu věnovanou iMovie, takže se v tomto článku dočtete mnoha zajímavých informací.

Přejeme příjemnou zábavu s magazínem iPure. Nezapomeňte se ale přihlásit k odběru nedělní Moštárny, kde budou shrnuty všechny novinky tohoto týdne, a sledujte nás na všech sociálních sítích, ať o nic nepřijdete (Twitter iPure, Twitter Digit)!