Uteklo to jako voda a už tu máme 3. prosinec. Čas do Vánoc a konce roku se neúprosně krátí a já vás varuji. Pokud se i tento týden začtete do magazínu iPure, kterého vyšlo už neuvěřitelných 163 čísel, tak vám ten čas poletí ještě rychleji. Znáte to, teorie relativity funguje.

První sníh nás nemůže zastavit, i v prvním prosincovém týdnu jsme si pro vás v redakci připravili pětici jedinečných článků, které nabízí tradičně detailní pohledy na dění ve světě Apple, jen pokaždé z trochu jiného, neotřelého úhlu. Píšeme o tom, co pro nás Apple a jeho ekosystém znamená, jak se s ním (v něm) žije a jak můžeme díky chytrému použití jeho produktů být lepší, než bychom byli bez nich. Magazín Pure se řadí mezi nejlepší české projekty věnované čistě Apple komunitě a dovoluji si tvrdit, že je to ideální čtení pro ty, kteří včera oslavili Světový den počítačové gramotnosti a chtějí se do této problematiky pohroužit ještě více než doposud.

163. vydání magazínu iPure nese jedno prvenství Poprvé jsme na titulní stranu umístili našeho redaktora. Nebyl to původní záměr, ani z něho nechceme udělat modela, jen jsme si řekli, že i naši technologicky nadšení čtenáři už musejí mít všech iPhonů a Apple Watch po krk a chtělo to oživit. Doslova.

Předplatitelé mají opět k dispozici všech pět článků, občasní návštěvníci se mohou těšit jednomu článku na náš účet. Tím je hlavní článek tohoto čísla, rozhovor s Ivanem Malíkem z firmy Logicworks. Určitě ho doporučuji, do našich rozhovorů si totiž bereme profesionály z oboru a vždycky mají co říct.

Poté následují hned dva články věnované iPhonům. Tímto týdnem uzavřeme blok recenzí modelové řady iPhone 12 recenzí iPhonu 12 mini z pera Honzy Pražáka a porovnáním iPhonu 12 a Pixelu 5 podle Marka Hajna, našeho zaoceánského kolegy přispívajícího pravidelně z USA. On jediný byl totiž schopen na Pixel 5 sáhnout a detailně se s ním seznámit.

Náš největší uživatel Macu Danek Březina se tento týden zaměřil na rozdíly mezi Catalyst a iOS aplikacemi na Macu s procesorem M1. Je to technické, ale i samozřejmě i praktické; takových článků mohou naši čtenáři touto dobou čekat více, protože Apple Silicon je v plenkách a všechny čeká ještě plno testování a poznávání.

Posledním článkem 163. čísla iPure je povídání o tom, jak si macOS (ne)rozumí s firemními systémy pracujícími na Windows a co je potřeba udělat pro to, aby mezi vámi a vaší firmou vše fungovalo, jak má. Dohromady ho dala naše nová redaktorka Lenka z @nejsemajtak, která je specialista přes i IT a my se velice těšíme z jejího přínosu pro naši redakci.

Přejeme příjemnou zábavu s magazínem iPure. Nezapomeňte se ale přihlásit k odběru nedělní Moštárny, kde budou shrnuty všechny novinky tohoto týdne, a sledujte nás na všech sociálních sítích, ať o nic nepřijdete (Twitter iPure, Twitter Digit)!