Už několik let se o tom spekuluje a v roce 2021 to tak zřejmě i dopadne. iPhone s největší pravděpodobností dostane menší výřez v displeji a podle všeho to umožní přesunuté sluchátko až k úplnému okraji displeje. Unikly snímky z továrny.

Máme k dispozici snímky náhradních dílů iPhonů 13, které odpovídají realitě. Vidět je můžete výše na přiloženém obrázku. Zmenšení „obludně“ velikého výřezu v displeji se od Applu údajně očekávalo už přinejmenším minulý rok a kritici po něm volali ještě déle, avšak Apple se pro tento krok zatím nerozhodl. Důvodem mohly být různé technikálie, tento rok nicméně spadne klec. Apple zřejmě určitě plánuje posunout telefonní sluchátko/reproduktor až na okraj displeje a tím umožnit zúžení výřezu pro Face ID.

Jak víme, Apple jako jediný využívá profesionální zabezpečení zvané Face ID, jež však kvůli své složitosti potřebuje celou soustavu senzorů, které při čtení obličeje fungují unisono. Funguje to skvěle, nespletou se, nicméně je to důvod, proč Apple jako jediný stále není schopen opustit výřez, který po něm už ostatní výrobci stihli okopírovat a pak ho na truc zase opustit. Mohou si to dovolit – nikdo z nich nečte obličej jako takový, maximálně údaje očí pomocí přední kamery, což je ale mnohem primitivnější a také řádově méně bezpečné. Z toho důvodu Apple nemůže tzv. „notch“ úplně odstranit.

Spekulací o možném budoucím vývoji vzhledu iPhonu je mnoho. Na rozdíl od jiných to tento rok asi skutečně padne na zúžený výřez v displeji, jiné změny bychom čekat neměli.

Odstranění výřezu a zachování současných bezpečnostních standardů by stálo Apple zřejmě extrémní úsilí. Zároveň se ale spekuluje o znovuzavedení Touch ID v podobě unikátního senzoru pod displejem, který by fungoval úplně jinak než v případě konkurenčních značek. Uvidíme, zda se toto přání mnohým splní a budou mít konečně na výběr, jakým způsobem chtějí odemykat iPhone a potvrzovat platby. Jsou zde i dlouhodobé spekulace, že se iPhone za několik let úplně zbaví výřezu ve prospěch návratu k Touch ID v displeji jako jedinému autentifikačnímu řešení… Uvidíme, co z toho se stane skutečností. Nové iPhony by každopádně měly být uvedeny tradičně v září (pakliže do toho žádná katastrofa nehodí vidle).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.