Představení iPhonu 13 se neúprosně blíží, jsme už v půlce cesty. Zatímco řada 12 byla posunuta o měsíc, tento rok se podle všeho zatím klasicky s uvedením vrátíme zpět do září. S blížícím se představením samozřejmě roste i množství spekulací, jak bude asi nový iPhone vypadat a na co se mohou zájemci těšit (přiznám se, patřím mezi ně). Přestože nevíme jistě vůbec nic, nabízíme alespoň ty nejpravděpodobnější scénáře.

Poslední spekulací ohledně nového iPhonu, která pochází přímo od analytika dodavatelského řetězce Applu, je, že bude v některých konfiguracích nabízen i s úložištěm 1 TB, což mimochodem dalece přesahuje současné vlajkové lodi Samsungu, jež již nejsou vybaveny rozšiřitelnou pamětí a nabízejí jen relativně malé vestavěné nerozšiřitelné úložiště. Všechny modely by ale měly být už vybaveny senzorem LiDAR, který slouží především k pořizování lepších fotografií za tmy a také přesnějšímu čtení hloubky při focení portrétů. Tyto dva nové parametry – rozšířené úložiště a LiDAR ve všech telefonech – vyplývají z výše zmíněné analýzy objednávek s cílem zjistit, kolik zařízení Apple chystá letos vyrobit. Chystá se údajně na 100 milionů iPhonů, což je o 25 % více než vloni, a v souvislosti s velikostí objednávky padly i tyto dva relativně jisté parametry.

LiDAR a větší úložiště byly už navíc zmiňovány i jinými spekulanty, což jen zvyšuje kredibilitu tohoto předpokladu. Nedá se také říct, že by byly jakkoli přitažené za vlasy, protože by tyto novinky perfektně odpovídaly typickým a předvídatelným evolučním vylepšením. iPhone 13, pokud se tak bude skutečně jmenovat (může to být i iPhone 12S), by měl podle analytiků být extrémně úspěšným modelem a má Applu připravit skvělý vstup do roku 2022.

Rok 2021 bude pro iPhone znamenat vylepšení stávajících technologií a možností. Podle všeho můžeme čekat sice velké, ale nikterak ostentativní změny.

Očekávat můžeme rovněž stejnou nabídku telefonů o stejném půdoryse i většinovém vzhledu. Vylepšený bude fotoaparát, přijde klasicky zbrusu nový čip A15, který bude také stavět na nejjemnější 5nm architektuře tranzistorů, modem pro konektivitu 5G má už tentokrát zajistit Qualcomm a teoreticky uvidíme i 120Hz displej včetně Touch ID ve skle. Poslední dvě teorie jsou ale skutečně velmi nejisté, přestože Apple nepopiratelně už dlouho vyvíjí vlastní technologii snímání otisků prstů přes displej a chystá se na vysokou obnovovací frekvenci svých OLED panelů. Uvedení těchto technologií by totiž představovalo veliký skok, takže není vhodné je teď s jistotou předpovídat a je lepší si počkat na další spekulace, či případně až na září. Stejně tak to platí pro předpovědi odstranění portu Lightning či zmenšení výřezu. Všechno by to ale určitě byly velmi pohodlné a vítané změny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.