Jak už je dobrým zvykem, iPhone přichází zásadně ve dvou variantách. Opravdový profesionál vždy sáhne po verzi Pro. A letos je to opravdu Pro se vším všudy.

Konečně můžeme říkat, že je iPhone Pro. Minulé roky se jednalo spíš o designovou změnu, tentokrát je přívlastek Pro zasloužený. iPhone 12 Pro má vše, co jeho levnější varianta a k tomu nabízí pěknou řadu vylepšení.

Změnou prošly úhlopříčky obrazovek. Menší verze shodně s iPhonem 12 úhlopříčku 6,1 palce, verze Max pak nabízí displej o velikosti 6,7 palce. Místo hliníkové rámu dostanou uživatelé iPhonu 12 Pro ocelový rám. K dostání budou čtyři barevné varianty, klasiky jako jsou černá, bílá a zlatá a nově také modré provedení.

Zaoblená záda jsme tu měli od iPhonu 6, který vyšel v roce 2014. Po pár letech se Apple opět chlubí tím, že je novinka tenčí a lehčí než její předchůdce.

Velké změny opět zaznamenal fotoaparát. Podobně jako u iPhonu 12 se nezměnila soustava čoček, i zde máme tele objektiv ( ten je oproti iPhonu 12 navíc), širokoúhlý objektiv a ultraširokoúhlý. Verze Max má navíc větší senzory, takže nový fotoaparát zaznamená více světla a fotky tak budou kvalitnější.

K fotoaparátu se po vzoru iPadu Pro přidal LiDAR skener. Jedná se o čidlo, které dokáže vyslat světlo do vzdálenosti pěti metrů a spočítat odrazy. Tím dostane poměrně přesnou informaci o hloubce scény. Funguje to skvěle pro rozšířenou realitu a také pro focení. Díky tomu bude focení v noci rychlejší a kvalitnější.

Apple ProRaw pro profesionály

Apple přišel s novým formátem pro fotografie. Jmenuje se Apple ProRaw a vychází ze standardního Raw formátu. Tento formát dokáže uchovat obrovské množství informací a díky tomu bude editace fotografií přesnější a kvalitnější. Fotky se budou dát editovat přímo v aplikaci Fotky nebo v aplikacích třetí stran.

Velkou změnou prošla také kamera. Poprvé iPhone podporuje natáčení v Dolby Vision. Může tak natáčet ve 4K při 30 snímcích. Tok videa se mění z 8 bitů na 10 bitů HDR. Tímto vylepšením se iPhone stává takřka profesionální kamerou. V Dolby Vision totiž natáčejí velká filmová studia.

iPhone 12 Pro mění základní konfiguraci. Už si nemůžete koupit verzi se 64GB vnitřní paměti, nově je možné mít základ 128GB. iPhone 12 Pro si můžete předobjednat už tento pátek 16.10 a k dostání bude od 23.10. Větší iPhone 12 Pro Max si předobjednáte 6.11 a v obchodech bude od 13.11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.