Toto téma mě pobavilo. 5G se u nových iPhonů probírá už pár let, zda bude, či nebude. Ono to jinde není tak vtipné, ale pro českého fanouška celkem ano. 5G je totiž v České republice stále sci-fi. A to se píše rok 2020. Sice už by se měla situace na českém trhu zlepšit, to se ovšem říká už pěkných pár let. A jaká je realita?! 

V zahraničí už se navíc začíná mluvit o 6G. Nejde vlastně tak o zahraničí, ale spíše o asijské země a USA. V případě Asie pak zejména Huawei, který dělá do podobných technologií asi nejvíce. Pak jsou to další známé společnosti, znám je například Samsung, 6G se věnuje i LG, nebo menší společnosti. Abych nezmiňoval jen tradiční firmy z oblasti technologie, tak zavítáme i na evropský kontinent. V Evropě je to Scania, která by chtěla tyto sítě využívat k řízení. Ale to už se probíralo se sítí 5G.

V Česku si zatím o 6G můžeme nechat zdát. Jak jsem psal, ono i 5G je zatím sci-fi. Síť 4G je tu už nějakých 10 let. Teď to myslím celosvětově. V Česku se 4G sítě provozují zhruba od roku 2013. A myslím, že ještě chvíli budou. Hodnoty těchto sítí běžný uživatel stejně úplně neocení, nebo lépe řečeno nedocení. Možná se mu nahraje rychleji příspěvek na Instagram, rychleji se načte video na YouTube, ale na ten pořádný potenciál si budeme muset počkat.

Hodnoty těchto sítí běžný uživatel stejně úplně neocení, nebo lépe řečeno nedocení.

A jestli nový iPhone bude disponovat vybavením pro 5G? Hodí se to hlavně do budoucna, různé aplikace nabízí potenciál, pro vyšší tok dat. A všeobecně práci s daty. Ten potenciál vidím hlavně u navigačních a zdravotních programů. Ale třeba i různé grafické a zobrazovací standardy. Vše stále roste, a s tím i data. Ale jak jsem psal výše, v České republice je to v současné době nevyužitelné. 

Co čekat od iPhonu 12?

O iPhonu 12 jsme již několikrát psali. Aktuálně se spekuluje, že by kalifornský výrobce své nové vlajkové lodě měl představit 13. října. Kromě 5G bychom se měli dočkat lehce inovovaného designu, LiDAR senzoru a s tím i lepšího fotoaparátu.

Na vše si ještě musíme chvíli počkat. Těšíte se?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.