Po roce tu máme nové iPhony. Po třech letech jsme dostali nový design. Po osmi letech i novou, převratnou technologii. iPhone se stal opět hranatým a dostal 5G.

Dočkali jsme se! O měsíc později než jsme zvyklí, ale přeci. Máme zde nové iPhony. A po pár letech je to opět velký upgrade. Nejenom technologický.

iPhone 12 odchází od zaoblených zad a stává se hranatým. Zaoblená záda jsme tu měli od iPhonu 6, který vyšel v roce 2014. Po pár letech se Apple opět chlubí tím, že je novinka tenčí a lehčí než její předchůdce.

Zaoblená záda jsme tu měli od iPhonu 6, který vyšel v roce 2014. Po pár letech se Apple opět chlubí tím, že je novinka tenčí a lehčí než její předchůdce.

Co ale může hrát dost podstatnou roli je nový druh skla. Dostali jsme zde ochranou vrstvu Ceramic Shield, která by měla být až 4x odolnější při pádu. Po boku iPhonu jde hliníkový rám, který je opět využíván jako anténa.

Nejrychlejší síť a nejlepší fotoaparát

iPhone dostává 5G. Nejmodernější síť. To znamená, že si můžete velmi rychle stahovat velké soubory, jako jsou filmy nebo moderní hry. Jako například megahit League of Legends, který přichází na iOS. S 5G nejenom rychleji stahujete, ale také rychleji odesíláte data. A na přeplněných místech se už nebude stávat, že budete ztrácet signál

iPhone 12 má stejnou sestavu fotoaparátů jako jeho předchůdce. To znamená, že vzadu máte 2 čočky, jedu širokoúhlou a jednu ultraširokoúhlou. Co se zlepšilo, tak je výpočet fotografií. Díky procesoru A14 Bionic dostanete mnohem lepší noční režim na všech čočkách a vaše fotografie budou vypadat lépe než kdy předtím.

MagSafe přichází do iPhonu

Velkou novinkou je MagSafe na zádech iPhonu. MagSafe je magnet, přes který můžete nabíjet iPhone, nebo ho využívat k dalším účelům. Apple souběžně s novými iPhony začne prodávat jak novou bezdrátovou nabíječku, tak i například nové kryty nebo peněženku na záda iPhonu.

iPhone 12 přichází ve dvou velikostech. Klasická verze má velikost úhlopříčky 6,1 palce a je tak stejně velká jako u iPhonu 11. Novinkou je verze Mini, která je rozměry o trochu menší než aktuální iPhone SE. Ovšem rozměry displeje jsou větší, konkrétně 5,4 palce. iPhone 12 si můžete předobjednat už tento pátek, 16. 10. a na pultech obchodů by měl být už příští týden 23.10. iPhone Mini bude možné předobjednat 6.11 a k dostání bude od 13. 11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.