Dvě generace iPadu Pro v roce 2021. Jeden s Mini LED, druhý s OLED

Podle Macrumors.com se korejský server The Elec se přidává k ostatním spekulantům a rovněž tvrdí, že Apple příští rok představí alespoň jeden model iPadu Pro s displejem technologie Mini LED. Ten má přijít podle očekávání v prvním pololetí roku 2021. Nově ale pozornost přitahuje zpráva, že Apple přijde s dalším iPadem Pro s OLED displejem jen o pár měsíců později.

Podle zprávy serveru The Elec už Samsung a LG začaly OLED panely pro nové iPady vyvíjet. Apple tedy asi nepovažuje nový iPad Pro s Mini LED displejem za dostatečnou inovaci, tak se rozhodli jej do roka úplně předělat a nainstalovat rovnou i OLED panely. Skutečně mě zajímá, jestli u obou verzí zachovají stejné šasi, nebo bude jedna z nich úplně přelomová, i co se tvaru zařízení týče… Dvě velikosti iPadů Pro ale pravděpodobně zachovány budou. Hodí se říct, že mnohé spekulace ohledně iPadu Pro s Mini LED displejem se shlukují pouze okolo 12,9palcového modelu. Je tak dost možné, že Apple aktualizuje displeje ve velkém iPadu už začátkem roku a zbytek nabídky si počká do konce roku na OLED panel. Uvidíme, zda se nám toto potvrdí.

Z uživatelského pohledu od sebe technologie Mini LED a OLED nejsou úplně odlišné. I když je Mini LED pouze inovací v typu podsvícení tradičního LCD panelu, díky použití tisíců malých diod je možné ovládat tzv. lokální ztmavování a zobrazit mnohem věrnější černou. V případě OLED žádnou vrstvu tekutých krystalů nemáme a displej se rovnou skládá z diod, které mohou být jednotlivě vypínané. Černá je tedy absolutní, nevýhodou ale může být postupná degradace OLED panelu a vysoká pořizovací cena. Nehledě na to, že Apple je jedním z hlavních investorů do Mini LED. Obě technologie přinášejí oproti LCD panelům také menší spotřebu baterie a vyšší jas.

Zatímco rok 2020 patří Macu, rok 2021 asi ovládne iPad. Dosavadní zprávy ohledně nových displejů tomu dost napovídají.

Pokud máte starý iPad Pro 1. nebo 2. generace a pokukujete po novém kousku pod stromeček, nemyslím si, že je nutné čekat na vydání nových iPadů, které je přeci jen stále dost nejisté. iPad Pro 2020 po všech stránkách velmi solidní volbou. Nic ze spekulací není možné brát úplně vážně, dokud nějaký krok nepodnikne sám Apple. Současné iPady Pro z března tohoto roku jsou vybaveny velice výkonným procesorem A12Z, který je jen o chlup lepší než jeho předchůdce A12X. Letošní model dostal oproti modelu z roku 2018 jen nepatrná vylepšení. V nové generaci iPadů Pro bude procesor A12Z nahrazen nějakou vylepšenou verzí procesoru A14 Bionic ze současného iPhonu a iPadu Air, která přinese veliké vylepšení výkonu. V tuto chvíli je iPad Pro, byť se starším procesorem, stále nejvýkonnějším mobilním zařízením Applu. Pokud máte model s procesorem A12X nebo Z, teď tablet neměňte a počkejte si, jak to celé dopadne. Stejně jako my.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.