Apple dnes představil dva nové iPady. iPad 8. generace a novou verzi iPadu Air. Kdo se těšil na sjednocení produktové řady nebo na iPad Mini, má smůlu.

Nový iPad 8. generace patří k levným Apple produktům. Je vyroben primárně pro studenty, případně jako vstupní zařízení do Apple ekosystému. Nová verze má větší displej s uhlopříčkou 10.2 palce a chip A12 Bionic.

K iPadu 8. generace můžete stále používat první Apple Pencil s Lightning nabíjením. Na iPadu můžete psát dokumenty, hrát hry, dělat základní úpravy na fotografiích nebo videu, nebo se jen dívat na filmy a seriály na Apple TV+.

iPad je určen pro použití v terénu. Vejde se do jakéhokoliv batohu a je vždy při ruce připraven pracovat. Můžete k němu využít i Smart Keyboard. Cena začíná na 9 990,- Kč za 32GB verzi a můžete ho doma mít už tento pátek 18.9.

K iPadu 8.generace můžete stále používat první Apple Pencil s Lightning nabíjením

Nový iPad Air ve starém designu

Nový iPad Air se oprostil od starého designu s Home button a přešel do designu Pro. Zakulacený displej téměř od kraje ke kraji. Ovšem bez zabezpečení pomocí Face ID a s úhlopříčkou 10.9 palce.

Novinka je zajímavá díky třem vylepšením. TouchID se schovalo do vypínacího tlačítka. Není tedy ve tvaru kruhu, ale ve tvaru podlouhlé nudle. Apple nám vylepšil technologii, o které před lety tvrdil, že není tak bezpečná, jako Face ID.

Druhou zásadní novinkou jsou nové barevné verze. Kromě klasické černé, stříbrně a růžové máme nově k dispozici zelenou a modrou. A třetí novinkou je oproštění se od Lightning kabelu. Nový iPad Air má připojení přes USB-C.

Zařízení pohání chip A14 Bionic. Ten bohatě postačí na úpravu 4K videa nebo na náročnější grafické výpočty. Pokud rádi hrajete na iPadu hry, budete z nového iPad Air nadšeni.

K iPadu Air si nově musíte koupit Apple Pencil 2. generace, která se nabíjí bezdrátově na boku iPadu. iPad Air také zasadíte do nové Magic Keyboard klávesnice s trackpadem. Když se budete koukat na filmy, oslní vás kvalitní stereo zvuk, tak jako uživatele iPadů Pro.

Novinka začíná na 16 990,- Kč za 64 GB a bude dostupný od října letošního roku. Pokud vám 64 GB nestačí, můžete si koupit ještě verzi s 256 GB úložištěm. Vše samozřejmě i ve variantě s datovým připojením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.