iOS 14 naučí Siri překládat a Pencil čmárat

Server 9to5Mac má již nějakou dobu k dispozici jednou z prvních verzí iOS 14 a zkoumá, i pro nás ostatní, na co se můžeme na nadcházejícím WWDC 2020 těšit. Jednou ze zcela nových funkcí, o které v jednom z posledních článků server píše, by měla být možnost překladů z cizích jazyků do uživatelem nastaveného systemového jayzka. Pokud uživatel otevře webové stránky, které nejsou v jeho jazyce, iOS 14 mu automaticky nabídne překlad celé stránky.

iOS 14

Server 9to5Mac má již nějakou dobu k dispozici jednou z prvních verzí iOS 14 a zkoumá, i pro nás ostatní, na co se můžeme na nadcházejícím WWDC 2020 těšit. Jednou ze zcela nových funkcí, o které v jednom z posledních článků server píše, by měla být možnost překladů z cizích jazyků do uživatelem nastaveného systemového jazyka. Pokud uživatel otevře webové stránky, které nejsou v jeho jazyce, iOS 14 mu automaticky nabídne překlad celé stránky.

Funkce by tedy mohla být podobná tomu, co dnes nabízí Google ve svém prohlížeči Chrome a dalších aplikacích pro různé platformy. Jak sami ale víme, překlady do češtiny nejsou v tomto případě zrovna optimální a dalo by se je označit spíš za kostrbaté. Můžeme jen doufat, že iOS se s naším jazykem popere lépe, pokud vůbec.

Překlady v iOS by měly být pod taktovkou Siri, která již dnes umí jakž takž překládat slova a fráze mezi různými jazyky a tato nová funkce by měla její možnosti ještě více rozšířit. Server 9to5Mac dále píše, že možnost překladů by se měla objevit i v AppStore. Pokud bude mít aplikace popis v jiném než vašem jazyce, Siri vám automaticky nabídne jeho překlad.

Jestli se dočkáme i češtiny, to zatím nevíme a nezbývá tedy než si počkat na WWDC, jehož start je naplánovaný na 22. června a letos bude poprvé kompletně online v reakci na stále probíhající celosvětovou pandemii koronaviru.

Nejen překlady, ale i chytřejší Pencil

Další drobnou novinkou, které bychom se mohli dočkat a která se týká iPadOS, je rozšířená podpora Apple Pencil v internetových prohlížečích. Kromě současného scrollování a klikání na odkazy se podle všeho můžeme těšit i na označování a anotaci textu a obecně možnosti dělat si poznámky a malovat si kdekoli ve webovém prohlížeči. Jde sice jen o malou změnu, kterou ale mnoho uživatelů jisté uvítá.

4 thoughts on “iOS 14 naučí Siri překládat a Pencil čmárat

  1. Vypadá to super kluci, zatím otevřeno pouze na iPhonu. Responsivita funguje bez problému v Safari na iPhonu 11 Pro Max. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.